Sergiej Pareiko - asystent na wagę awansu Wisły

Na początku drugiej połowy estoński bramkarz popisał się ponad 80-metrowym wykopem, po który zwycięską bramkę w meczu z Twente zdobył Cwetan Genkow.
- Tylko ja mogłem asystować Cwetanowi - żartował Pareiko. - Dostał bardzo dobrą piłkę, może obrońca popełnił mały błąd, ale Genkow walczył do końca i zdobył gola.

Wygrana w Krakowie, przy remisie Fulham z Odense, dała mistrzom Polski awans do 1/16 finału Ligi Europy. Pareiko był bardzo zadowolony z przebiegu meczu. - Zwycięstwo oraz awans do dalszej rundy jest nagrodą za wszystkie porażki, które ostatnio ponieśliśmy z Polonią i z Górnikiem. Szczęście było po naszej stronie. Dziękujemy wszystkim za doping do ostatniej minuty spotkania - mówi bramkarz Wisły na oficjalnej stronie klubu. - Naszym zadaniem było wygrać i nie myśleliśmy o tym, co będzie później. Do końca nie wiedzieliśmy, jaki był wynik Fulham. Usłyszeliśmy tylko radość w zachowaniu kibiców i wtedy pomyśleliśmy, że coś musiało się wydarzyć w Londynie. Jak się okazało później, to był falstart, ale dla nas był to bodziec, aby walczyć do końca.

Według 34-letniego bramkarza nie wszystko układało się po myśli wiślaków: - 20 minut spotkania nie wyglądały tak, jakbyśmy tego sobie życzyli, ale staraliśmy się kontrolować mecz, strzeliliśmy bramki i zwyciężyliśmy.

Tak jak pozostali piłkarze po środowym sukcesie uważa, że trener Kazimierz Moskal powinien zostać na stanowisku. - Chcielibyśmy, by zachował posadę. To był niezwykle ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla naszego szkoleniowca - twierdzi .

Wisła - Twente. Genkow (2:1)
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow/1,118653,10821647,Sergiej_Pareiko___asystent_na_wage_awansu_Wisly.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Sergiej Pareiko - asystent na wagę awansu Wisły","datePublished":"2011-12-15T10:12:00Z","dateModified":"2011-12-15T17:04:33Z","articleSection":"sport-krakow","description":"Na początku drugiej połowy estoński bramkarz popisał się ponad 80-metrowym wykopem, po który zwycięską bramkę w meczu z Twente zdobył Cwetan Genkow.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.krakow.sport.pl","logo":{"url":"http://www.krakow.sport.pl/logos/505.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"ak","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Sergiej Pareiko - asystent na wagę awansu Wisły","image":[]}