Lekcja WF-u w Krynicy-Zdroju pod okiem mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata

W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej "STOP zwolnieniom z WF-u" wybitni polscy sportowcy podczas "Lekcji WF-u z Mistrzem" wcielają się w rolę nauczycieli wychowania fizycznego.
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków zajęcia poprowadziła Anita Włodarczyk. W trakcie niemal dwugodzinnego spotkania mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem opowiadała uczniom o swojej dyscyplinie, a także przeprowadziła serię ćwiczeń. Oczywiście nie zabrakło czasu na zbieranie autografów oraz wspólne zdjęcia.

W Krynicy lekcje poprowadzili również Piotr Nowakowski - aktualny mistrz świata w siatkówce, Monika Brzostek - mistrzyni Polski w siatkówce plażowej i brązowa medalistką mistrzostw Europy 2015, Kuba Przygoński - kierowca rajdowy. W czwartek zajęcia poprowadzą Paweł Franczak i Kamil Gradek - kolarze zawodowej grupy Verva ActiveJet Pro Cycling Team.

"Lekcje WF-u z Mistrzem" odbywają się z inicjatywy Orlenu pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki od początku 2015 roku. Do końca sierpnia 2016 roku zajęciach wzięło udział ponad 10 tys. dzieci. Ogólnopolska akcja społeczna skierowana jest do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz kadry dydaktycznej. Zwraca uwagę na problem braku aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W rolę nauczycieli wcielają się m.in.: medaliści mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich.