Sport.pl

Andrzej Wawrzyk ciągle odbudowuje formę po wypadku. "Jest coraz lepiej"

- Przypominam sobie rzeczy, od których mój organizm trochę się odzwyczaił - mówi bokser z Krakowa w rozmowie z portalem Ringpolska.pl.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Wawrzyk miał ponad roczną przerwę spowodowaną wypadkiem samochodowym. Jeszcze kilka miesięcy temu nie było pewności, czy wróci do boksu, ale stanął na nogi. W lipcu pokonał przez nokaut Patryka Kowolla i teraz przygotowuje się do walki z Mikem Sheppardem. Polak i Amerykanin staną do ringu 26 września na gali w Birmingham w Alabamie.

- Przygotowania przebiegają bardzo dobrze, przypominam sobie rzeczy, od których mój organizm trochę się odzwyczaił w okresie, kiedy nie mogłem biegać po wypadku samochodowym. Mówię przede wszystkim o pracy nóg podczas wyprowadzania kombinacji ciosów - mówi Wawrzyk

Przekonuje, że z miesiąca na miesiąc wraca do formy. - Do poprzedniego pojedynku podszedłem praktycznie z marszu, teraz mam właściwe przygotowanie. Sparuję z Ukraińcem Zaworotnym, trochę pomaga nam w sparingach także Krzysztof Włodarczyk. Mam jeszcze nad czym pracować, ale forma na pewno jest coraz lepsza - opowiada Wawrzyk.

Więcej o: