Ultrasi pobiegną w Tatrach. Turyści potrzebują trzech dni, by pokonać tę trasę [WIDEO]

W sobotę 15 sierpnia przed świtem w Dolinie Chochołowskiej rozświetlą się czołówki - o 4 rano 350 zawodników wystartuje w II edycji Flexistav Biegu Granią Tatr.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Przyjdzie im się zmierzyć z jedną z najtrudniejszych tras w Polsce: na dystansie 71 km pokonają duże przewyższenia i przebiegną granią Grześ-Wołowiec-Starorobociański Wierch, przez Czerwone Wierchy, Kasprowy i Krzyżne. Meta będzie usytuowana przy Stadionie Centralnego Ośrodka Sportu, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II w Zakopanem. Zwykle turyści potrzebują trzech dni, by pokonać tę trasę.

Każdy ze startujących, by zapisać się na zawody, musiał mieć ukończone przynajmniej dwa biegi ultra w kraju lub na świecie, a dodatkowo mieć trochę szczęścia - chętnych do startu było trzy razy więcej niż miejsc i o pozycji na liście startowej decydowało losowanie.

W tym roku dodatkowa atrakcja będzie czekała na kibiców - aż 70 zawodników otrzyma lokalizatory GPS, dzięki którym od startu do mety będzie można śledzić ich dokładną pozycję. Mapa będzie dostępna on-line na stronie Bieganie.pl, a także na mecie, gdzie zostanie ustawiony ekran.

W biegu wezmą udział jedni z najlepszych biegaczy górskich: nie zabraknie zwycięzcy pierwszej edycji Przemka Sobczyka z Zakopanego, a także Bartka Gorczycy, Miłosza Szcześniewskiego, Piotrka Hercoga, Jacka Żebrackiego, Piotra Sawickiego czy Piotrka Biernawskiego. Liczną reprezentację wystawi także współorganizator wydarzenia Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wśród pań faworytką wydaje się Ania Figura, skialpinistka mieszkająca na Łysej Polanie, ale nie zabraknie także mocnych biegaczek ultra: Marzki Janerki-Moroń, Agnieszki Korpal, Iwony Turosz czy Natalii Tomasiak.

Pod metę kibice będą mogli podejść w godz. 12-21 i dopingować finiszujących zawodników (pierwszy spodziewany jest na mecie około godziny 13), a w miasteczku biegowym także zjeść potrawy regionalne, obejrzeć nowości firm outdoorowych czy śledzić zawodników na ekranie z mapą on-line. Zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się tuż po godzinie 21.