Sport.pl

Sławomir Szmal: Zapraszam wszystkich kibiców, by nas wsparli

- Wierzę, że za plecami będziemy mieli całą halę naszych kibiców. Już podczas losowania trochę poczuliśmy atmosferę - podkreśla Sławomir Szmal, bramkarz reprezentacji Polski.
W piątek w ICE w Krakowie rozlosowano grupy mistrzostw Europy, które odbędą się w 2016 r. w Polsce. Natomiast w sobotę (godz. 20) Polacy w meczu towarzyskim zmierzą się z Danią. Oto, co na temat obu wydarzeń powiedział Sławomir Szmal:

"Bardzo cieszymy się, że Euro będzie w Polsce, ale zdajemy sobie sprawę jaka będzie presja. Jeszcze jej nie czuć, bo zostało ponad pół roku i mamy jeszcze zobowiązania w klubach. Wierzę, że za plecami będziemy mieli całą halę naszych kibiców. Już dziś podczas losowania trochę poczuliśmy atmosferę.

Mecz z Danią? To ostatnie spotkanie w Krakowie przed ME. Zapraszam wszystkich kibiców, by nas wsparli. To mecz kończący bardzo ciężki sezon. Ale będzie ponad 10 tysięcy fanów, więc mamy dla kogo grać. Każdy inaczej odczuwa trudy sezonu. Teraz na zgrupowaniu ciężko trenowaliśmy i mam zakwasy, ale to akurat kocham.

Grupa na Euro? Jeśli chcesz walczyć o medal, musisz wygrać z każdym. Nie robi wielkiej różnicy, w której grupie byśmy się znaleźli. Chcemy powalczyć o medal, ale to jest wyzwanie".Więcej o: