Kraków domem reprezentacji Polski w piłce ręcznej? "Jeśli będzie sukces"

W sobotę Tauron Arena Kraków po raz trzeci będzie gościć reprezentację Polski piłkarzy ręcznych. Czy ta hala może stać się "domem" polskiej kadry? - Wiele zależy od wyniku na mistrzostwach Europy - mówi Marcin Herra, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. Euro 2016.
Facebook? » | A może Twitter? »


W maju podopieczni Michaela Bieglera pokonali w Tauron Arenie Kraków Egipt i Rumunię. O podtrzymanie passy powalczą w sobotę z Duńczykami (godz. 20). - Trener i zawodnicy podkreślają, że w Krakowie czują się bardzo dobrze - zaznacza Herra.

Dla siatkarzy symbolicznym miejscem jest katowicki Spodek, piłkarze najważniejsze mecze rozgrywają na warszawskim Stadionie Narodowym. Szczypiorniści takiego miejsca się nie doczekali, bo największe sukcesy osiągali poza Polską.

Ich "domem" może zostać Kraków. Zawodnicy już nazywają Tauron Arenę twierdzą. To tam rozegrają wszystkie mecze styczniowych mistrzostw Europy. - Jeśli mistrzostwa zakończą się sukcesem sportowym i organizacyjnym, Kraków będzie naturalnym kandydatem na główny dom reprezentacji. Ale trzeba pamiętać, że każde miasto chce jak najczęściej gościć kadrę - podkreśla Herra.