Turniej piłki ręcznej w Krakowie. Pod Wawelem jak w domu

Kadra piłkarzy ręcznych rozpoczyna najważniejszy test przed mistrzostwami Europy. W piątek (godz. 20) zmierzy się w Tauron Arenie Kraków z Rumunią.
Facebook? » | A może Twitter? »


Brązowi medaliści mistrzostw świata w Katarze zamieszkali w hotelu Novotel, który będzie także ich bazą podczas styczniowych ME. Do tej pory ćwiczyli w małej hali obok obiektu przy ul. Lema, ale w czwartek po raz pierwszy będą trenować w Tauron Arenie Kraków. Właśnie tutaj rozegrają wszystkie mecze przyszłorocznego turnieju (15-31 stycznia).

- Kraków będzie naszym domem podczas ME. Ważne jest, by drużyna teraz oswoiła się z tym, jak wszystko tu wygląda - przekonuje Michael Biegler, selekcjoner polskiej kadry.

Trudno się z nim nie zgodzić, bo majowy turniej będzie najważniejszym sprawdzianem dla reprezentacji. W Krakowie piłkarze ręczni pojawią się jeszcze tylko przy okazji towarzyskiego meczu z Danią (20 czerwca). Dzień wcześniej odbędzie się tu losowanie grup ME.

Trzydniowy turniej towarzyski z udziałem reprezentacji Polski, Rumunii, Egiptu i Brazylii jest więc traktowany poważnie. Rywale nie są z najwyższej półki, ale mają zapewnić emocje 1 i 2 maja w Tauron Arenie Kraków, a 3 maja w katowickim Spodku. - Rumuni może nie pokazywali się ostatnio na największych imprezach, ale indywidualnie ci zawodnicy potrafią dużo. Prezentują wysoki poziom i występują w dobrych klubach europejskich. Egipt i Brazylia to już uznane marki - twierdzi Michał Szyba, rozgrywający reprezentacji Polski.Biegler ma kilka kłopotów z zestawieniem drużyny. Z powodu kończącego się sezonu wielu zawodników jest kontuzjowanych, a zdrowi narzekają na przemęczenie. Z urazami na zgrupowanie kadry stawili się Mariusz Jurkiewicz, Krzysztof Lijewski, Andrzej Rojewski i Jakub Łucak. - W tej chwili nie mogę powiedzieć, kto będzie do mojej dyspozycji. Walczymy o każdego zawodnika i chcemy ich przygotować. W przypadku tych piłkarzy prognozy przed najbliższym występem nie są zbyt optymistyczne - dodaje Biegler.

Tymczasem organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji na meczu piłki ręcznej w Polsce. Do tej pory najwięcej - 10,5 tys. - ludzi oglądało spotkanie w Ergo Arenie z Niemcami. Krakowska hala może pomieścić ponad 14 tys. kibiców. - Jeśli nawet teraz, ze względu na weekend majowy, to się nie uda, jestem przekonany, że podczas ME hala będzie pełna - uważa Szyba.

Tuż przed meczem Polaków w Tauron Arenie Kraków zmierzą się reprezentacje Egiptu i Brazylii (godz. 17.30). Wciąż można kupować bilety w kasach krakowskiej hali lub za pośrednictwem strony internetowej ebilet.pl. Najtańsze kosztują 29 zł. Wejściówki obowiązują na cały dzień meczowy (dwa spotkania).

Transmisja turnieju w Polsat Sport News od godz. 16.

Więcej o: