Duże zainteresowanie uczniów szkołą Marcina Gortata w Krakowie

We wtorek zakończył się pierwszy etap naboru do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata na os. Wysokim w Krakowie. - Na pewno utworzymy trzy klasy pierwsze gimnazjum - informuje Anna Dyszy, dyrektor placówki.
Facebook? » | A może Twitter? »


To druga szkoła Marcina Gortata, jednego Polaka w NBA, w Polsce. Pierwsza działa w Łodzi. W Krakowie powstaje gimnazjum i liceum. W ciągu tygodnia sportowcy będą uczęszczać na zajęcia w budynku Szkoły Podstawowej nr 104 na Os. Wysokim i trenować, a w weekendy wracać do klubów, by rozgrywać mecze ligowe. W szkole będzie stołówka, a dla uczniów spoza miasta - bursa.

31 marca zakończył się pierwszy etap rekrutacji do gimnazjum. Uczniów czekają jeszcze testy sprawnościowe. - Zgłosiły się 54 osoby, a będzie ponad 60, bo dostaliśmy sygnał, że chcą do nas przejść pływacy. To dobry wynik, bo spodziewaliśmy się ok. 40 zgłoszeń - mówi dyrektor Dyszy.

Szkoła otworzy trzy klasy (początkowo w planach były dwie), w jednej ma się uczyć nie więcej niż 22 uczniów. - Oprócz specjalności koszykówka, piłka ręczna i siatkówka dołożyliśmy jeszcze tenis stołowy - informuje Dyszy.

Nabór do liceum rozpoczął się w środę i potrwa do końca kwietnia.

MARCIN GORTAT STAWIA NA KRAKÓW