Sport.pl

Rozpoczął się amerykański sen Artura Szpilki. Ćwiczy ze słynnym trenerem

Od niedzieli w Stanach Zjednoczonych przebywa Artur Szpilka, najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej. Bokser z Wieliczki chce podbić USA i zostać mistrzem świata.
Facebook? » | A może Twitter? »


Evander Holyfield, Mike Tyson, Arturo Gatti czy... Tomasz Adamek - tymi zawodnikami w przeszłości zajmował się Ronnie Shields, jeden z najlepszych trenerów boksu na świecie. Teraz pod jego skrzydła trafił wciąż młody (26 lat) Artur Szpilka. Shields chce zrobić z niego mistrza świata, a o tym, że potrafi, przekonało się już kilku pięściarzy.

Sam zawodnik ma podobne plany i już po walce z Adamkiem w Kraków Arenie nie mógł się doczekać wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Przekonuje, że chce tam zostać jak najdłużej, choć na razie ma dwuletnią wizę. Jeśli jednak wszystko będzie przebiegać tak, jak zaplanował, a co najważniejsze - będzie wygrywał, prawdopodobnie udałoby się ją przedłużyć.

Szpilka z roku na rok robi zauważalne postępy. Jeśli wciąż będzie uczył się w takim tempie, za jakiś czas może dostać walkę o pas. Już teraz jest w czołówce światowych pięściarzy wagi ciężkiej, a treningi z Shieldsem mają go wywindować na sam szczyt.

Sam pięściarz zdaje sobie sprawę, że do wszystkiego trzeba podchodzić powoli. - Na razie widzę wszystko kolorowo, ale jak będzie, czas pokaże. Nie mogę się doczekać treningów i samej walki - mówił w rozmowie z krakow.sport.pl tuż przed odlotem.

Jest przesądzone, że na ring wyjdzie 24 kwietnia podczas gali w Chicago. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale ma to być zawodnik na przetarcie, bo od listopadowej wygranej z Adamkiem Szpilka nie walczył. Wiadomo też, że podczas tej samej gali zaprezentuje się inny Polak - Maciej Sulęcki, który w listopadzie w Krakowie pokonał Grzegorza Proksę.

W Stanach Zjednoczonych Szpilka zamieszkał w Houston. Przyleciał tam w niedzielę, a w poniedziałek udał się na pierwszy trening. Już pod okiem Shieldsa.

ARTUR SZPILKA, CZYLI ŁOBUZ, WIĘZIEŃ, CELEBRYTA [REPORTAŻ]


Więcej o:
Komentarze (1)
Rozpoczął się amerykański sen Artura Szpilki. Ćwiczy ze słynnym trenerem
Zaloguj się
  • lomas50

    0

    Na pewno Szpilka bedzie miał dużo okazji zeby sobie pospać Szczęke ten talent ma na teblaku wiec beda go nawet na sparringach układać do snu Ten nowy jego trener na pewno zacznie go oduczyć najpierw zanim zacznie nauczać bo w Amerwyce preferuje sie boks amerykański nie europejski Szpilka wiec bedzie szedł ta sama droga jaka idzie nasza Isia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX