Sportowcy z Małopolski zdominowali ranking popularności. Na czele Kamil Stoch

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi dorównał popularnością Adamowi Małyszowi, co przez lata nie udało się nikomu - wynika z najnowszego raportu Sponsoring Monitor 2015 ARC Rynek i Opinia. Wśród najpopularniejszych sportowców jest aż pięcioro przedstawicieli Małopolski.
Facebook? » | A może Twitter? »


Podium rankingu zdominowali skoczkowie narciarscy. Na pierwszym miejscu znajdują się Małysz i Stoch, których rozpoznaje aż 77 proc. badanych. Trzecie miejsce należy do Piotra Żyły (75 proc.).

Wysoko są również siostry Agnieszka (73 proc.) i Urszula (63 proc.) Radwańskie, były zawodnik F1 (obecnie kierowca rajdowy) Robert Kubica (72 proc.) i biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk (72 proc.).

- Wysokie noty skoczków narciarskich w rankingu najbardziej znanych sportowców są ściśle powiązane z sezonem narciarskim, w trakcie którego było wykonywane badanie. Niemniej jednak, po raz pierwszy od wielu lat Adam Małysz nie jest sam na swojej pierwszej pozycji, a poza tym, mimo wyraźnej przewagi dwóch liderów, po raz pierwszy - dzięki silnej polskiej drużynie skoczków - również inni skoczkowie są widoczni w zestawieniach - mówi Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia.