Sport.pl

Kraków pominięty przy organizacji młodzieżowego Euro. Gorące dyskusje na Twitterze

Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2017 roku odbędą się w Polsce, ale wśród miast gospodarzy nie będzie Krakowa. - Nikt się nie starał - napisał na twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Jedni przyznają mu rację, inni uważają to za duży błąd.
Facebook? » | A może Twitter? »


Za dwa lata nad Wisłę przyjedzie 12 reprezentacji. W najbliższym czasie UEFA ma wybrać wariant, według którego rozmieści uczestników turnieju i wybierze miasta-gospodarzy. Obie opcje nie przewidują Krakowa. W pierwszym wariancie są to Warszawa (finał na stadionie Legii), Gdynia, Bydgoszcz, Tychy, Kielce i Lublin. W drugim natomiast Warszawa, Łódź, Bełchatów, Kielce, Lublin, Łęczna. Przy tej opcji istotna jest odległość między dwoma zbliżonymi do siebie miastami, która nie powinna przekroczyć 250 km.

Wśród wybranych miast nie ma gospodarzy Euro 2012 w Polsce (poza Warszawą, ale tam mecz nie odbędzie się na Stadionie Narodowym) i właśnie Krakowa. Wcześniej mówiło się, że część turnieju mogłaby zostać rozegrana na stadionie Cracovii, który w ostatnich latach był często wykorzystywany przez młodzieżową reprezentację.

Boniek i Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej są skonfliktowani. Często podszczypują się na Twitterze. Niemiec ma uwagi dotyczące funkcjonowania piłkarskiej centrali, a Boniek przeważnie odpisuje mu, by zajął się "swoim podwórkiem".

W internecie rozgorzała dyskusja o braku Krakowa na liście miast organizatorów. Wielu dziennikarzy uważa, że to efekt złych relacji Bońka i Niemca, tym bardziej że młodzieżowe Euro nie odbędzie się również w Białymstoku, gdzie prezes podlaskich struktur również jest w opozycji do Bońka. Są też tacy, którzy uważają, że decyzja PZPN jest słuszna.Więcej o:
Komentarze (50)
Kraków pominięty przy organizacji młodzieżowego Euro. Gorące dyskusje na Twitterze
Zaloguj się
 • kochanka.dorna

  Oceniono 263 razy 105

  W Krakowie nie budowano stadionów na Euro. Poza tym za duzo noży i maczet lata w Krakowie. Po trzecie nie wszystkie imprezy muszą gościć w Krakowie. Po czwarte: na mecze juniorów obcych druzyn w mniejszych miastach, gdzie nie ma tylu atrakcji co w Krakowie, przyjdzie więcej widzów. Po 5-te mniejszy stadion zapełniony będzie robił lepsze wrażenie, niż stadion w Krakowie zapełniony w 20%.

 • siwytm1

  Oceniono 106 razy 82

  Dla wszystkich zdziwionych: turniejów U21 nie organizuje się na 60 tys. stadionach. Z wielu powodów, a niska frekwencja jest tylko jednym z nich. W tym kontekście organizowanie turnieju na 15 tys. stadionach w Gdyni, Tychach, Lublinie i Kielcach ma sens, bo przy okazji pozwoli tym miastom liznąc trochę reprezentacji, zawłaszczonej już zupełnie przez 4-6 molochów.
  Mimo wszystko kandydatury kartoflisk z Bełchatowa czy Łęcznej nie rozumiem. To już przesada.

 • diesel_7

  Oceniono 148 razy 72

  i bardzo dobrze im dalej od kibolskiego bydła z maczetami tym lepiej ....

 • Paweł Gwizdalski

  Oceniono 109 razy 55

  Przynajmniej nie trzeba się będzie wstydzić za zdrową tkankę biegającą po tymże pięknym mieście z tasakami, halabardami, dzidami i co tam jeszcze Państwo życzą. Poza tym pamiętajmy, że przyjeżdżają młodzi ludzie a w tymże mieście o astmę, pylicę lub inną chorobę płuc nietrudno.

 • szakaraka

  Oceniono 85 razy 41

  Krakowskie władze interesuje tylko gigantomania, igrzyska, beton, wycinanie drzew. I kolejne przekręty finansowe. Najlepiej na wielkich imprezach, ta jest za mała.

 • newsz77

  Oceniono 57 razy 25

  Prawidłowo.Nożownicy i bandyci, to gdzie im jakakolwiek imprezę pozwolić organizować. A Prezes Niemiec to w jakim języku chciał witać gości? Tym samym co Lato?

 • alinawaza

  Oceniono 35 razy 21

  Wybor miast jak najbardziej sluszny, Krakow i tak jest jednym z najpopularniejszych miast w Europie, wiec jak ktos bedzie chcial pozwiedzac miasto to po meczu ruszy do Krakowa z innego miasta. Trzeba dac szanse rozwoju miejszym miastom i osrodkom pilkarskim.

 • jendker83

  Oceniono 46 razy 20

  W pierwszej opcji zupełnie nie pasuje mi Bydgoszcz - stadion jakby nie patrzeć lekkoatletyczny! Skoro jest pełno obiektów typowo piłkarskich, to po co oddzielać kibiców od meczu bieżnią?

 • zbycho52

  Oceniono 31 razy 19

  Za to Krakow bedzie mial zjazd mlodziezy katolickiej i to powinno wystarczyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX