Sport.pl

Maciej Kot: Nie widzę przeszkód, by walczyć o wysokie lokaty

Zakopiańczyk Maciej Kot wygrał kwalifikacje do konkursu PŚ w skokach w Wiśle (początek zawodów o godz. 17.30). - To dobry prognostyk przed zawodami, ale dużo będzie zależało od wiatru - przyznaje.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Obecny sezon jest dla niego trudny. Stracił formę i wypadł z kadry na PŚ, ale daje sygnały, że wraca do dobrej dyspozycji. W niedzielę wygrał w Wiśle zawody Pucharu Kontynentalnego, a w czwartek świetnie spisał się w kwalifikacjach - skoczył 134,5 m.

- To dobry prognostyk przed konkursem. Droga, którą obrałem, była dobra. Skok był bardzo dobry, to dodaje mi pewności siebie. Jeśli tylko warunki pozwolą i szczęście dopisze, to nie widzę przeszkód, żeby walczyć o wysokie lokaty - powiedział skoczek.

Zawodników wspierają tłumy kibiców, z czego Kot jest bardzo zadowolony. - Od rana czuć ich obecność. Już w kwalifikacjach było dużo ludzi, a główne emocje zaczną się wieczorem. O atmosferę się nie martwimy, bo przyjadą najlepsi kibice na świecie i oni stworzą niezapomniane widowisko. My ze swojej strony - mam nadzieję - dołożymy fajne skoki - zakończył Kot.

Więcej o: