Sport.pl

Rafał Majka: Jestem zawodnikiem na wielkie toury

PRZEGLĄD PRASY. Mijający rok był najlepszym w karierze Rafała Majki. - Na starcie staje 200 kolarzy, a każdy chce wygrać. To nie piłka nożna, gdzie ktoś może przypadkowo zdobyć bramkę - tłumaczy w rozmowie z ?Dziennikiem Polskim?.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Najlepszy "góral" wielkiego Tour de France zwycięstwo w Tour de Pologne - rok 2014 należał do Rafała Majki. - By polskie kolarstwo szło wyżej, ktoś musi wygrać wielki tour. Mamy dobrych zawodników, nie jestem tylko ja. Przychodzą młodsi ode mnie. Kolarstwo będzie się rozwijało. Widać, że ten sport jest u nas coraz bardziej popularny - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Kolarz z Zegartowic już teraz myśli o kolejnych wyzwaniach. Za dwa lata odbędą się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i 25-letni zawodnik chce w nich wystartować. - Na pewno będę dobrze przygotowany, a Polska będzie miała mocny skład. Michał Kwiatkowski jest mistrzem świata, z pewnością pod niego będzie ustalana taktyka. Jestem zawodnikiem na wielkie toury - zapewnia.

Czy Majka obawia się, że po sukcesach jego i Kwiatkowskiego apetyty w Polsce zostały zbyt bardzo rozbudzone? - To jest najgorsze w Polsce. Jeśli ktoś robi duże wyniki, to później nikt nie patrzy na niego, gdy jest drugi czy trzeci. A być na podium, to jest coś wielkiego. Na starcie staje 200 kolarzy, a każdy chce wygrać. To nie piłka nożna, gdzie ktoś może przypadkowo zdobyć bramkę - tłumaczy.

Szampan, buziaki i piękne kobiety, czyli święto w Krakowie


Więcej o: