Rafał Majka dostał klucze do Krakowa, a jego klub sprzęt

Majka w tym sezonie wygrał m.in. dwa etapy Tour de France i zdobył koszulkę najlepszego górala w tym wyścigu, a do tego triumfował w najważniejszym wyścigu w kraju - Tour de Pologne.
Facebook? » | A może Twitter? »


W siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zostały podsumowane wyniki w 2014 roku. Oczywiście najgłośniej było o sukcesach Majki, czyli wychowanka Krakusa Swoszowice. Jako pierwszy Polak wygrał klasyfikację górską TdF, a do tego przerwał też 11 lat bez zwycięstwa polskiego kolarza w TdP.

- Od 2008 mamy przyjemność kibicowania w Krakowie TdP. To największe kolarskie wydarzenie sportowe w Polsce. Ale na taką radość, jaką sprawił nam pan w tym roku, długo czekaliśmy - podkreślał Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. - W dowód uznania przekazujemy pięć cykloergometrów. Mam nadzieję, że przydadzą się w pracy szkoleniowej.

Majka odwdzięczył się prezydentowi replikami najcenniejszych koszulek - żółtej zwycięzcy TdP i w grochy dla najlepszego górala TdF. - To bardzo miły gest dla naszego klubu. Na pewno pomoże w rozwoju zawodników - przyznał Majka i zaznaczył ważną rolę sponsorów. - Bez takich jak np. pan Stanisław Czaja nie byłoby klubu.

25-letni kolarz ocenił sezon. - Był udany, ale na laurach nie spocznę. Chcę podnosić poprzeczkę i zdobywać coraz cenniejsze laury. Byle zdrowie dopisywało, a 2015 rok będzie udany. Kibice, trzymajcie kciuki za mnie i za resztę polskich kolarzy.

Zbigniew Klęk, pierwszy trener Majki opowiedział: - Do tej pory pracowaliśmy na sprzęcie chyba już 40-letnim. Ten nowy to dodatkowa mobilizacja. Jesteśmy dumni z Rafała i już możemy zapewnić, że są jego następcy. Mamy mistrzów Polski i medalistów wśród juniorów [Dawid Adamczyk i Jakub Działowy - przyp. red.]

Rafał Majka dostał także od prezydenta symboliczne klucze do bram miasta.

Szampan, buziaki i piękne kobiety, czyli święto w Krakowie


Więcej o: