Sport.pl

Odznaka od prezydenta Krakowa na okazałe urodziny Wawelu

Wojskowy Klub Sportowy Wawel skończył 95 lat.
"Ten krakowski klub wychował 21 olimpijczyków! To właśnie z niego wywodzi się Robert Korzeniowski" - napisał na Facebooku prezydent Jacek Majchrowski. W sobotę podczas obchodów z okazji 95-lecia wręczy klubowi odznakę Honoris Gratia.

Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz. 16.30. Przy ul. Podchorążych mają pojawić się byli i obecni zawodnicy klubu.

Jest co świętować. WKS istnieje już od 1919 r. Najstarszą sekcją jest piłka nożna, ale największe sukcesy klub odnosił w innych dyscyplinach. Najsławniejszym wychowankiem jest Robert Korzeniowski (chód sportowy), ale medale olimpijskie zdobywały też m.in. gimnastyczki Helena Rakoczy, Danuta Stachow i Barbara Śliwowska.

Dziś działają sekcje: biegi na orientację, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka kobiet i mężczyzn, strzelectwo kulowe i śrutowe, spadochroniarstwo i tenis ziemny.

Komentarze (1)
Odznaka od prezydenta Krakowa na okazałe urodziny Wawelu
Zaloguj się
  • papaleon

    0

    Dobrze wiadomo ze piłka nożna na Wawelu padła, prezes otwarcie mówi ze go to nie interesuje i juz chciał seniorów wycofać ale mzpn zainterweniowal. Większość grup z młodszych roczników przeszła do innych klubów. Sam obiekt to ruina. Ci którzy kiedyś tam trenowali twierdza ze nigdy nie było tak zle. To prywatny folwark prezesa a nie klub

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX