Sport.pl

Tour de Pologne. "Wsadzaliśmy Rafała na rower"

PRZEGLĄD PRASY. W niedzielę startuje Tour de Pologne z Rafałem Majką na czele. Zwycięzca dwóch etapów w Tour de France będzie rywalizował m.in. z Tomaszem Marczyńskim.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Marczyński pochodzi z Krakowa, ale obecnie mieszka w Granadzie. To tam przygotowywał się do wyścigu Tour de Pologne. Podobnie jak Majka jest wychowankiem klubu Krakus Swoszowice. - Razem z trenerem Klękiem "wsadzaliśmy go na rower". Gdy skończył wiek juniora znalazłem mu ekipę we Włoszech - Petroli Firenze, bo ja wtedy jeździłem w Ceramice Flaminia - chwali się Marczyński w rozmowie z "Kroniką Krakowską".

Przez ostatnie dwa lata Marczyński wygrywał klasyfikację górską TdP. Teraz wyrósł mu groźny konkurent, bo po sukcesie w TdF Majka liczy na dobre występy w Polsce.

Choć do kraju może wrócić zmęczony. TdF to wyniszczający wyścig, a kolarz z Zegartowic nie mógł też liczyć na odpoczynek po tourze. - Gdy kończyłem w czołówce Vuelta Espana, to dopiero po wyścigu czułem się naprawdę mocny. Sądzę, że z Rafałem może być podobnie, będzie w jeszcze lepszej dyspozycji niż podczas Tour de France - dodaje 30-letni kolega Majki z Krakusa Swoszowice.

Więcej o: