Sport.pl

Tour de France. Niespodzianka dla Rafała Majki na mecie w Paryżu

W niedzielę kończy się Tour de France. Znakomity wyścig w wykonaniu Rafała Majki zostanie zwieńczony nie tylko nagrodą dla najlepszego kolarza w klasyfikacji górskiej. Do Paryża ma przyjechać jego narzeczona.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jak dowiedział się portal krakow.sport.pl, w niedzielę w Paryżu ma pojawić się przyszła żona Rafała Majki - Magda. To efekt zaproszenia, jakie otrzymała od grupy Tinkoff Saxo. Magda będzie towarzyszyć narzeczonemu w najwspanialszej chwili w jego sportowej karierze, czyli odebraniu nagrody dla najlepszego kolarza w klasyfikacji górskiej Tour de France.

Jakiś czas temu zapytaliśmy Piotra Majkę, ojca Rafała: Co będzie dla pana większym wydarzeniem: etapowe zwycięstwo syna w Tour de France czy jego ślub? - A tam, do października jeszcze dużo czasu. Wielkich przygotowań do wesela na razie nie ma. Najważniejsze są teraz starty Rafała - odparł Piotr Majka.

W ostatnim dniu wielkiego wyścigu kolarze przejadą z Evry do Paryża. Najlepsi na Polach Elizejskich odbiorą nagrody. Warunkiem jest dojechanie do mety, czyli pokonanie 137,5 km. Niedzielny etap nazywany jest "etapem przyjaźni", bo w zawodowym peletonie przyjęło się, że liderom tego dnia już nic złego nie może się przytrafić.

Ceremonia na Polach Elizejskich będzie też wielkim świętem dla kibiców znad Wisły. Rafał Majka, zwycięzca dwóch etapów w jednej edycji Tour de France, już nazywany "królem gór", jako pierwszy Polak zostanie nagrodzony za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji indywidualnej wielkiego touru.

Więcej o: