Rafał Majka wystartuje w 71. Tour de Pologne

Kolarz spod Krakowa znalazł się na liście startowej grupy Tinkoff-Saxo.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Rok temu zajął w naszym narodowym wyścigu czwarte miejsce. Tym razem spróbuje powalczyć o podium, a może nawet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

- Plan Majki na tegoroczny sezon zakładał start w Giro d'Italia, a potem Tour de Pologne. We Włoszech Polak pojechał bardzo dobrze, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Później okazało się, że wystąpi jeszcze w Tour de France, gdzie był pomocnikiem Alberto Contadora. Jednak Hiszpan wycofał się z rywalizacji po groźnym upadku na 10. etapie.

Majka jedzie dalej, oczywiście bez walki o klasyfikację generalną, bo w niej jest daleko, ale na pewno spróbuje pokazać się na jednym z etapów. Potem wystąpi w Tour de Pologne - mówi Tristan Hoffman, dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo. - O zwycięstwo nie będzie łatwo, bo w Polsce wystartuje wielu znakomitych zawodników, ale walka o podium może być dobrym celem - dodaje.

Z występu Majki cieszy się również Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. - Pamiętamy, jak dzielnie walczył podczas 70. edycji Tour de Pologne. Wierzę, że i w tym roku pokaże się z jak najlepszej strony, a jego rywalizacja z Michałem Kwiatkowskim będzie ozdobą wyścigu - mówi Lang.

W składzie Tinkoff-Saxo znalazł się także drugi Polak Paweł Poljański, który razem z Majką startował w tegorocznym Giro.

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku. Kolarze wystartują z placu Solidarności i wyruszą w liczącą siedem etapów i ponad 1200 kilometrów trasę. Wyścig zakończy się 9 sierpnia jazdą indywidualną na czas w Krakowie.