Sport.pl

Przyjaciel Sportu. Kapituła wybrała generała

Gen. Mieczyław Bieniek z Wojskowego Klubu Sportowego Wawel Kraków został Przyjacielem Sportu 2014. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Urzędzie Miasta.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Honorowy tytuł Przyjaciela Sportu przyznawany jest od 2000 roku. - Powiem od serca. To jest jedno z naszych najważniejszych sportowych wydarzeń. Spotykamy się z ludźmi, którzy całą swoją pracę, wysiłek zawodowy dedykują rozwojowi sportu w Krakowie. Czasami są to ludzie, którzy wykorzystują swoje pasje i zainteresowania, by zachęcić do uprawiania ciekawej dyscypliny. Tak było w przypadku tegorocznego laureata - mówi Magdalena Sroka, zastępca prezydenta miasta Krakowa.

Prawo zgłaszania kandydatów do tytułu Przyjaciela Sportu miały stowarzyszenia, osoby fizyczne oraz organizacje działające na rzecz tej sfery życia publicznego. W kategorii najciekawsza forma i efektywność wspierania kultury fizycznej zgłoszono siedem kandydatur. Laureatem został gen. Mieczysław Bieniek z Wojskowego Klubu Sportowego Wawel Kraków.

- Z roku na rok liczba kandydatów jest coraz większa i jako kapituła, mamy duży problem z wyborem tego najodpowiedniejszego - dodaje Bogusław Kośmider, przewodniczący rady miasta i szef kapituły konkursowej.

Gen. Bieniek jest członkiem honorowym klubu Wawel Kraków. Instruktor spadochronowy klasy mistrzowskiej z ponad 3500 skokami na koncie. Jest członkiem sekcji spadochronowej klubu Wawel. Jest również bratem honorowym Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego w Krakowie. Uprawia windsurfing i snowboard, jeździ na nartach, gra w tenisa ziemnego i stołowego.

Więcej o: