Sport.pl

Gimnazjaliści gonią piłkarskie marzenia w turnieju Coca-Cola Cup

W sobotę na boisku KS Nadwiślan przy ul. Koletek odbędą się małopolskie finały tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup. Organizatorzy liczą, że to będzie wielki piłkarski piknik.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Od pięciu lat w imprezie grają uczniowie (i uczennice) gimnazjów. W tym roku z Małopolski zgłosiło się 131 drużyn dziewcząt oraz 230 chłopców. W żadnym innym województwie lista zgłoszeń nie była aż tak duża. Zwycięzcy pojadą na finał do Gdyni.

W ubiegłym roku wielki finał rozegrano w Rynku Głównym, gdzie stanęło boisko z naturalną trawą, a gościem specjalnym był Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski przed laty sam grał w tych zawodach. Oprócz niego w Coca-Cola Cup wystąpili też m.in. Ariel Borysiuk, Kamil Grosicki, Radosław Majewski czy Karol Linetty.

Zespoły, które wygrają finał, czeka atrakcyjny wyjazd. W nagrodę wezmą udział w treningach w Rzymie pod okiem brazylijskich trenerów.

To już 16. edycja turnieju, który przez niektórych jest nazywany nieoficjalnymi młodzieżowymi mistrzostwami Polski w piłce nożnej. Do tej pory wzięło w nim udział w sumie 640 tys. chłopców i dziewcząt z całego kraju.

Co ciekawe, liczą się nie tylko umiejętności piłkarskie, ale też m.in. uczciwość. Organizatorzy od kilku lat starają się promować grę fair play. Zespół, który w czasie meczu nie otrzyma żółtej ani czerwonej kartki, jest nagradzany punktem w specjalnej klasyfikacji "Gram czysto".

W czwartek organizatorzy Coca-Cola Cup poinformowali o przeniesieniu piątkowej Strefy Aktywnego Życia na Krakowskie Błonia. W godz. 15-20 przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin. Za udział w nich można otrzymać sportowe upominki.

Harmonogram finału w sobotę:

godz. 9 - rozpoczęcie turnieju oraz otwarcie Strefy Aktywnego Życia

godz. 9.30 - mecze fazy grupowej

godz. 14.30 - mecze fazy pucharowej

godz. 16.30 - ceremonia wręczenia nagród

godz. 17 - zakończenie imprezy.

A na kraków.sport.pl szukaj konkursu, w którym do wygrania m.in. książka: "Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia" z autografem Lewandowskiego.

Więcej o: