Tour de Pologne znów będzie miał finisz w Krakowie. Umowa podpisana

Jacek Majchrowski i Czesław Lang podpisali w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej umowę na organizację w Krakowie VII etapu tegorocznego Tour de Pologne.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

- Mówiąc szczerze wpadliśmy z Czesławem [Langiem - przyp. red.] w nałóg i jak nie podpisujemy jakiejś umowy raz na kilka miesięcy to jest fatalna sytuacja. Aby tradycji stało się zadość, podpisujemy kolejną - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

W tym roku w Krakowie odbędzie się jazda indywidualna na czas. Start i meta usytuowane będą na Rynku Głównym. Kolarze zrobią pętlę, a łączna długość siódmego etapu wyniesie 25 km. Właśnie w Krakowie zakończy się 71. Tour de Pologne.

Tegoroczna trasa została zaplanowana w ten sposób, by uczcić 25-lecie wolnej Polski. - Zaczniemy w Gdańsku, czyli kolebce Solidarności, a skończymy w Krakowie, czyli miejscu, które można uznać za drugą kolebkę biorąc pod uwagę Nową Hutę. Prawdopodobnie w Gdańsku honorowy start będzie należał do Lecha Wałęsy - dodaje Majchrowski.

- W tym roku wystartuje 19 zespołów, przedstawiciele prawie 50 państw. Liczymy na Polaków: Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majkę. Ten pierwszy przyjedzie do nas zaraz po słynnym Tour de France, a Rafał świetnie radzi sobie w Giro di Italia. Oprócz naszych reprezentantów jak zwykle przyjedzie do Polski światowa czołówka kolarstwa - zapowiada Czesław Lang, organizator wyścigu.

- Do tegorocznego wyścigu zaprosiliśmy też Słowaków. Mamy nadzieję, że pomoże to w staraniach o Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Krakowie w 2022 roku - dodaje Lang.