Sport.pl

Cracovia Maraton to okazja do wysiłku, który pomoże też potrzebującym

Maratończycy mogą pomóc w leczeniu 9-letniego Jasia. Z kolei zawodnicy z grupy ?42 do szczęścia? przebiegną maraton, by zebrać 42 tys. zł na protezę dla Mariusza Gbyla.
Plakietki od rana

PKO Bank Polski, sponsor generalny 13. Cracovia Maratonu, zachęca biegaczy do przyłączenia się do charytatywnej akcji na rzecz dziewięcioletniego Jasia, który urodził się z wadą serca. Przeszedł już wiele operacji i musi poddać się kolejnej, by mógł prawidłowo się rozwijać. Jeśli pobiegnie dla niego co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na leczenie. Identyfikatory akcji będzie można odebrać podczas targów Expo w piątek i w sobotę na stoisku banku i w dniu biegu na Rynku Głównym (w godz. 8-8.45 w namiocie PKO w okolicach startu).

- W naszym banku działa program wspierający największe imprezy biegowe np. w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i biegi niepodległościowe. Z roku na rok Cracovia Maraton się rozwija. Skoro jest ponad 8 tys. zapisanych, to pewnie wystartuje koło 7 tys.. Jak krakowianin zachęcam kolegów z banku - mówi Jacek Piechota, dyrektor PKO BP w Krakowie. - Prowadzimy akcję charytatywną, bo chcemy pomóc w leczeniu Jasia.

42 dla Mariusza

Biegacze z grupy "42 do szczęścia" przebiegną maraton, by zebrać 42 tys. zł na protezę dla Mariusza Gbyla, który we wrześniu 2013 r. miał wypadek. Na jego nogi spadły trzy betonowe płyty, każda o wadze 1,5 tony. Mimo pomocy prawej nogi nie udało się uratować - została amputowana na wysokości uda. - Cieszę się, że żyję. Nie mogę się poddać i załamać, bo mam małego synka Antosia i ukochaną żonę. To oni dodają mi sił każdego dnia - mówi Gbyl.

Drużyna Szpiku tradycyjnie na starcie

Tak jak rok temu w Cracovia Maratonie weźmie udział Drużyna Szpiku. 17 maja Fundacja "Dar Szpiku" będzie prowadzić zbiórkę krwi i rejestrację potencjalnych dawców szpiku, a członkowie zespołu będą startować w biegach. 17 maja akcja krwiodawcza będzie prowadzona w godz. 10-15. Na terenie miasteczka maratońskiego stanie krwiobus, gdzie możliwa będzie również rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Fundacja Anny Wierskiej "Dar Szpiku" to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę.

Więcej o: