Pobiegną po protezę w Cracovia Maraton

Biegacze z grupy ?42 do szczęścia? wezmą udział w 13. Cracovia Maraton. Przebiegną 42 km by zebrać 42 tys. zł na protezę dla Mariusza Gbyla.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Gbyl we wrześniu 2013 roku uległ wypadkowi. Na jego nogi spadły trzy betonowe płyty, każda z nich o wadze 1,5 tony. Mimo natychmiastowej pierwszej pomocy, prawej nogi nie udało się uratować. Musiała zostać amputowana w obrębie uda. Pomimo to Gbyl nadal pragnie być ostoją dla bliskich. - Cieszę się, że żyję. Nie mogę się poddać i załamać, bo jestem obok mojego 7-miesięcznego syna Antosia i ukochanej żony. Tak naprawdę oni dodają mi sił każdego dnia - mówi Gbyl.Grupa "42 do szczęścia" biegnie po raz drugi. Rok temu dzięki spontanicznej decyzji udało się sfinansować zakup protezy dla Joanny Chałupy. Dziewczyna wróciła do normalnego życia i w przyszłości ma zamiar przebiec krakowski maraton, by również przywrócić komuś wiarę w marzenia.

13. Cracovia Maraton odbędzie się 18 maja. To jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Ubiegłoroczną edycję ukończyło 4419 zawodników.

Więcej o akcji grupy można poczytać TUTAJ .