Sport.pl

Andrzej Wawrzyk nokautuje Francois'a Bothę

W nocy z soboty na niedzielę na gali boksu zawodowego w Arłamowie Andrzej Wawrzyk pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Francois'a Bothę. To 29. wygrana krakowianina na zawodowych ringach.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Zwycięstwo Wawrzyka ani przez moment nie podlegało dyskusji. Na ring wkroczył wyraźnie rozluźniony, z uśmiechem na twarzy. Tego samego nie można było powiedzieć o jego rywalu - 45-letnim Francois Botha. Reprezentant RPA najlepsze lata ma już za sobą i było to widać w Arłamowie.

Botha każdy cios sygnalizował krzykiem. Do tego miał wyraźną nadwagę, nie imponował szybkością i niczym nie zaskoczył Wawrzyka.

Krakowianin rozpoczął spokojnie. Od pierwszych rund przyglądał się temu, co zrobi bardziej doświadczony rywal. Ruszył dopiero w trzeciej rundzie, a jego ciosy robiły wrażenie na byłym rywalu m.in. Mike'a Tysona czy Lennoxa Lewisa.

W piątej rundzie Wawrzyk mocnym prawym krzyżowym trafił w szczękę Bothy, a ten padł na deski. Wstał jeszcze na chwilę, ale po nawałnicy ciosów krakowianina sędzia przerwał walkę (w dodatku z narożnika Bothy na ring poleciał ręcznik).

- W pierwszej rundzie trochę stałem, czekałem, nie chciałem kończyć tego pojedynku zbyt wcześnie. Chciałem przeboksować jak najdłużej, ale w piątej rundzie wszedł mi cios i trzeba było go dobić - mówił tuż po walce na antenie "Polsatu Sport" pięściarz z Krakowa.

Półtora miesiąca po wygranej z Dannym Williamsem Wawrzyk po raz kolejny efektownie nokautuje rywala. Po tej walce legitymuje się już bilansem 29-1, 15 KO. Jedyny raz na zawodowych ringach przegrał w maju ubiegłego roku z Aleksandrem Powietkinem.

Więcej o:
Komentarze (2)
Andrzej Wawrzyk nokautuje Francois'a Bothę
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 9 razy 3

  Bocie się nie dziwię. Ma swoje lata i jak widać to, co dotychczas zarobił na ringu nie wystarczy do życia na emeryturze, więc boksuje dalej, bo pewnie niczego innego nie potrafi robić a do żadnych reklam nikt go już nie zatrudni.

  Naprawdę jednak nie wiem, czym kieruje się Wawrzyk, bo takie widowiska to nie boks tylko cyrk. I w nim takie "walki" powinno się organizować, między pokazem klaunów, akrobatów i występami baby z brodą i człowieka-słonia. I nikt Wawrzyka do żadnych walk o tytuł inny, niż "pas budki z piwem" albo "puchar remizy" nie dopuści, bo w walce z Powietkinem już pokazał ile jest wart.

 • bijelodugme

  Oceniono 1 raz 1

  Oooo widzę, że Botha kolor skóry zmienił :)) fajne foty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX