Sport.pl

Liga Światowa w Krakowie co najmniej do 2016 r.

Kraków Arena przez najbliższe dwa lata będzie gościła co najmniej jeden ważny mecz z udziałem siatkarskiej reprezentacji Polski. W piątek miasto podpisało umowę w tej sprawie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Pod Wawelem może odbyć się też turniej finałowy Ligi Światowej.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

W ramach umowy do 2016 r. w hali w Czyżynach będzie rozgrywany co najmniej jeden mecz Ligi Światowej. Pierwszy już za trzy miesiące. 20 czerwca Polacy zmierzą się z Brazylią, czyli najbardziej utytułowaną reprezentacją XXI w. Bilety mają trafić do sprzedaży pod koniec przyszłego tygodnia.

Prestiżowych meczów być może będzie w Krakowie jeszcze więcej. W PZPS liczą, że Polska dostanie prawo organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej w 2016 r. Podpisana w piątek umowa ze związkiem daje Krakowowi pewność, że impreza odbyłaby się pod Wawelem.

W Kraków Arenie zostanie także rozegrany memoriał im. Huberta Wagnera. 16-18 sierpnia, dwa tygodnie przed mistrzostwami świata, Polacy zagrają w Czyżynach trzy mecze: z Rosją, Bułgarią i najprawdopodobniej Chinami.

Więcej o: