Sport.pl

Siatkarski memoriał im. Huberta Wagnera w Krakowie! Zagrają Polska, mistrzowie olimpijscy...

Andrzej Klemba
28.02.2014 , aktualizacja: 28.02.2014 15:01
A A A
Ubiegłoroczny Memoriał Wagnera w Płocku

Ubiegłoroczny Memoriał Wagnera w Płocku (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Tuż przed mistrzostwami świata w Kraków Arena reprezentacja Polski zagra z Rosją, Bułgarią i najpewniej Chinami.
W piątek doszło do spotkania Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, z Arturem Popką, wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ustalono, że w hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena zostanie zorganizowany XII memoriał im. Wagnera. Impreza zostanie rozegrana w dniach 16-18 sierpnia, czyli zaledwie dwa tygodnie przed mistrzostwami świata w siatkówce.

- Kibiców czeka nie lada gratka, bo zobaczą reprezentacje ze światowej czołówki. Obok Polaków na pewno przyjadą mistrzowie olimpijscy Rosjanie i Bułgarzy [czwarci w Londynie - przyp. red.].Czwartą kadrą będą najpewniej Chiny - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - Wszystkie zespoły mają wystąpić w najsilniejszych składach. To będzie ostatnie przetarcie przed mistrzostwami świata.

Memoriał im. Wagnera zostanie zorganizowany po raz 12. Polacy wygrali go pięciokrotnie, a Rosjanie raz. Hubert Wagner to nieżyjący (zmarł w 2002 roku ) legendarny trener polskich siatkarzy, którzy pod jego wodzą zdobyli złoty medal mistrzostw świata (1974) i mistrzostwo olimpijskie (1976). Krakowski memoriał odbędzie się więc w 40. rocznicę tego pierwszego triumfu.

W tym roku Kraków będzie gościł trzy wielkie imprezy. Najpierw - w czerwcu na inaugurację hali w Czyżynach Polska w Lidze Światowej zagra z Brazylią. Potem będzie memoriał im. Wagnera, wreszcie Kraków Arena będzie gościła grupę D podczas mistrzostw świata. W międzyczasie odbędą się też finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców siatkówki z Małopolski. - Rozmawialiśmy też o przyszłości - chcemy, by Liga Światowa grała pod Wawelem także przez dwa kolejne lata. A jeśli dostaniemy organizację finału tych rozgrywek w 2016 roku, to też odbędą się w krakowskiej Arenie - zapewnił Popko.Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • 3
  • 2
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • sylweria

    Oceniono 6 razy -4

    "Arturem Popką" :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX