Sport.pl

Siatkarski memoriał im. Huberta Wagnera w Krakowie! Zagraj± Polska, mistrzowie olimpijscy...

Andrzej Klemba
28.02.2014 , aktualizacja: 28.02.2014 15:01
A A A
Ubiegłoroczny Memoriał Wagnera w Płocku

Ubiegłoroczny Memoriał Wagnera w Płocku (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Tuż przed mistrzostwami ¶wiata w Kraków Arena reprezentacja Polski zagra z Rosj±, Bułgari± i najpewniej Chinami.
W pi±tek doszło do spotkania Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, z Arturem Popk±, wiceprezesem Polskiego Zwi±zku Piłki Siatkowej. Ustalono, że w hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena zostanie zorganizowany XII memoriał im. Wagnera. Impreza zostanie rozegrana w dniach 16-18 sierpnia, czyli zaledwie dwa tygodnie przed mistrzostwami ¶wiata w siatkówce.

- Kibiców czeka nie lada gratka, bo zobacz± reprezentacje ze ¶wiatowej czołówki. Obok Polaków na pewno przyjad± mistrzowie olimpijscy Rosjanie i Bułgarzy [czwarci w Londynie - przyp. red.].Czwart± kadr± będ± najpewniej Chiny - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarz±du Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - Wszystkie zespoły maj± wyst±pić w najsilniejszych składach. To będzie ostatnie przetarcie przed mistrzostwami ¶wiata.

Memoriał im. Wagnera zostanie zorganizowany po raz 12. Polacy wygrali go pięciokrotnie, a Rosjanie raz. Hubert Wagner to nieżyj±cy (zmarł w 2002 roku ) legendarny trener polskich siatkarzy, którzy pod jego wodz± zdobyli złoty medal mistrzostw ¶wiata (1974) i mistrzostwo olimpijskie (1976). Krakowski memoriał odbędzie się więc w 40. rocznicę tego pierwszego triumfu.

W tym roku Kraków będzie go¶cił trzy wielkie imprezy. Najpierw - w czerwcu na inaugurację hali w Czyżynach Polska w Lidze ¦wiatowej zagra z Brazyli±. Potem będzie memoriał im. Wagnera, wreszcie Kraków Arena będzie go¶ciła grupę D podczas mistrzostw ¶wiata. W międzyczasie odbęd± się też finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

To nie koniec dobrych wiadomo¶ci dla kibiców siatkówki z Małopolski. - Rozmawiali¶my też o przyszło¶ci - chcemy, by Liga ¦wiatowa grała pod Wawelem także przez dwa kolejne lata. A je¶li dostaniemy organizację finału tych rozgrywek w 2016 roku, to też odbęd± się w krakowskiej Arenie - zapewnił Popko.Zobacz więcej na temat:

  • 3
  • 2
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • sylweria

    Oceniono 6 razy -4

    "Arturem Popk±" :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX