Sport.pl

Efektowny nokaut Andrzeja Wawrzyka. Powrót w wielkim stylu [GALERIA ZDJĘĆ]

Na gali Wojak Boxing Night w Opolu krakowianin Andrzej Wawrzyk pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Danny'ego Williamsa.
Po bolesnej porażce w walce z Aleksandrem Powietkinem, której stawką był mistrzowski pas federacji WBA, Wawrzyk wrócił na ring. Jego rywalem był 40-letni Danny Williams, który 10 lat temu pokonał przez nokaut samego Mike'a Tysona.

Anglik najlepsze lata ma już jednak za sobą i w starciu z Wawrzykiem nie miał nic do powiedzenia. Już w pierwszej rundzie po mocnym prawym prostym Williams leżał na deskach. Sędzia na chwilę pozwolił kontynuować pojedynek, ale po nawałnicy ciosów polskiego boksera musiał jednak przerwać tę jednostronną walkę i ogłosić zwycięstwo Wawrzyka. Wygrana pięściarza z Krakowa ani przez moment nie podlegała dyskusji.

- Wyszedłem, zacząłem bić i trzeba było to dokończyć - powiedział Wawrzyk tuż po samej walce telewizji Polsat.

Była to 28., a 14. przed czasem wygrana krakowianina na zawodowych ringach.

Więcej o:
Komentarze (2)
Efektowny nokaut Andrzeja Wawrzyka. Powrót w wielkim stylu [GALERIA ZDJĘĆ]
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwię się trochę, że Wawrzyk zgodził się na taki pojedynek. Chyba że sam wycenia swoje możliwości właśnie na tyle. Danny Williams jest bokserskim wrakiem, który od 2009 roku do walki z Wawrzykiem stoczył 10 walk, z których 9 sromotnie przerżnął. Przegrał nawet z takim chodzącym workiem do boksowania jak Tomas Mrazek (8 wygranych 45 przegranych).

  Równie dobrze (i taniej by to wyszło) mogli tuż przed walką skoczyć do najbliższego monopolowego, zgarnąć spod niego największego "Cześka", rozebrać do pasa, założyć rękawice i dać skrzynkę siwuchy jako honorarium, z opcja nie pięć skrzynek w razie wygranej. Efekt byłby taki sam a może nawet lepszy. Na miejscu Wawrzyka zachowałbym więc taktowne milczenie, bo jakieś "wyszedłem, walnąłem, dokończyłem" to może sobie mówić właśnie o butelce gorzały. Wyszedłem, walnąłem setkę i dokończyłem.

 • lomas50

  Oceniono 1 raz 1

  Mowi jak Julius Cezar.Walczy jak tesciowa.'Przybylem ,zaplacilismy ,on sie przewrocil '.Tak powinna brzmiec tan jego komentarz . Gdy stanie przed kims kto nie bedzie chcial sie podlozyc tak jak ten Szpilki ostatni przeciwnik Wawrzyk wroci na tarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX