Sport.pl

Paweł Kołodziej podpisał kontrakt i czeka na walkę o tytuł mistrza świata!

Rywalem boksera z Krynicy będzie Yoan Pablo Hernandez, aktualny mistrz świata federacji IBF. Walka odbędzie się 8 marca w Berlinie.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Przedstawiciele pięściarzy wreszcie doszli do porozumienia i walka została oficjalnie potwierdzona. Będzie to pierwszy pojedynek Kołodzieja o pas jednej z najważniejszych federacji. Niepokonany Polak będzie miał okazję do podtrzymania świetnego bilansu i spełnienia marzeń.

- Czuję się szczęśliwy, że mogę koncentrować się na przygotowaniach do walki. Pojedynek, który odbędzie się 8 marca w Berlinie, będzie pierwszym o tytuł mistrza świata w mojej karierze. Jest to spełnienie moich marzeń. Yoan Pablo Hernandez - to pięściarz, z którym miałem możliwość wcześniej już sparować. To będzie dla mnie walka życia i wyzwanie ostatnich lat do spełnienia - napisał bokser z Krynicy na jednym z portali społecznościowych.

Za Hernandezem w tym pojedynku będą na pewno przemawiać ściany. Kubańczyk od lat mieszka i walczy w Niemczech, ma tam też wielu fanów. W walce z Kołodziejem będzie czuł się jak u siebie w domu. Ale Polak też nie będzie osamotniony. - Mam nadzieję, że polscy kibice pomogą mi w zdobyciu pasa IBF, towarzysząc mi podczas gali. Mój team postara się zorganizować autokary z Polski, by chętni kibice mogli pojechać i kibicować mi podczas tego wydarzenia. Oczywiście walka będzie relacjonowana w telewizji, co będzie miało również ogromny wpływ na oglądalność. Największą moją radością jednak będzie, by moi wierni kibice mogli zobaczyć ją na żywo w Berlinie - nie ukrywa Kołodziej, który bardzo liczy na wsparcie polskiej publiczności.

Ostatnią walkę 33-letni kryniczanin stoczył w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem Kołodziej będzie musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności, ale pokonanie Kubańczyka jest możliwe. W 2008 roku tej sztuki dokonał Wayne Braithwaite. Była to jedyna porażka Hernandeza w karierze.

Więcej o:
Komentarze (1)
Paweł Kołodziej podpisał kontrakt i czeka na walkę o tytuł mistrza świata!
Zaloguj się
  • lomas50

    Oceniono 5 razy 5

    To zdjecie jest dowodem ze Kolodziej nalezy do tej stajni gdzie ucza jak brac ciosy na ryj .Szpilka tez chyba jest na tym samym uniwersytecie .Ucza tam jak walczyc twarza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX