MŚ 2014 w siatkówce. W Krakowie na pewno zagra grupa D z reprezentacją Włoch

Kraków Arena to druga co do wielkości hala widowiskowo-sportowa w Europie. Polacy zagrają w niej, o ile awansują do ćwierćfinałów. W fazie grupowej kibice pod Wawelem będą mogli emocjonować się m.in. meczami reprezentacji Włoch.
Z naszych informacji wynika, że Polski Związek Piłki Siatkowej rozdzielił najwyżej rozstawione zespoły do poszczególnych grup. I tak do C, która zagra w Trójmieście, trafiła druga w światowym rankingu Rosja. W grupie D przypisanej do Krakowa zagrają trzeci w rankingu Włosi. W grupie A (Wrocław) będzie Polska, a w B Brazylia. Do tych reprezentacji będą dolosowywane pozostałe drużyny.

Krakowska hala, w której zostaną rozegrane mistrzostwa świata, jest jeszcze w budowie, ale ma być gotowa na kwiecień. Mecze siatkówki będzie mogło obejrzeć z trybuny 15 tys. kibiców. To najwięcej w kraju, a w Europie większa jest tylko O2 w Londynie. Urzędnicy miejscy próbowali przekonać Polski Związek Piłki Siatkowej, by mecze grupowe z udziałem Polaków z tego powodu rozegrać właśnie w Krakowie, a nie we Wrocławiu, gdzie hala jest 2,5 razy mniejsza.

- Proszę pamiętać, że my nie możemy odejść zupełnie od ustaleń, które poczyniliśmy trzy lata temu. Wówczas hala w Krakowie była tylko na papierze, teraz już rośnie i z pewnością warto ją pokazać kibicom - mówił Artur Popko, wiceprezes związku.

Urzędnicy nie poddali się i przekonali (także finansowo), by do Krakowa reprezentacja Polski przyjechała na fazę ćwierćfinałową, o ile do niej dotrze. Będzie to grupa składająca się z trzech zespołów. W krakowskiej hali Polacy zagraliby więc dwa razy. - Ta faza pojawia się po raz pierwszy na turnieju u nas. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to reprezentacja zagra kolejno w Warszawie, we Wrocławiu, w Łodzi, Krakowie i podczas fazy finałowej w Katowicach. Kadra objedzie więc niemal cały kraj - podkreśla Popko.

W krakowskim Zarządzie Infrastruktury Sportowej, który współzarządza halą, chcieli zorganizować na inaugurację Kraków Arena mecze towarzyskie z reprezentacją Włoch, ale okazało, że będą rywalem w Lidze Światowej. Na "przetarcie" obiektu Polska zagra więc w tych rozgrywkach z Brazylią.