Jest potwierdzenie! Polscy siatkarze zagrają w Kraków Arenie. O ile awansują do ćwierćfinału MŚ

Jeśli reprezentacja Polski w siatkówce awansuje do ćwierćfinału przyszłorocznych mistrzostw świata, to zagra w Krakowie.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Na krakow.sport.pl pisaliśmy o tym już w ubiegłym tygodniu, ale teraz nasze informacje potwierdził Artur Popko, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Według planów mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Potem Polacy przeniosą się do Wrocławia.

Czy z punktu widzenia związku nie lepiej byłoby jednak rozgrywać mecze na większej i bardziej nowoczesnej hali w Czyżynach (jej otwarcie zaplanowano na kwiecień przyszłego roku)? - Proszę pamiętać, że my nie możemy odejść zupełnie od ustaleń, które poczyniliśmy trzy lata temu. Wówczas hala w Krakowie była tylko na papierze, teraz już rośnie i z pewnością warto ją pokazać kibicom - odpowiada wiceprezes Popko.

Dlatego polscy siatkarze zagrają dwa mecze w Kraków Arenie, ale tylko jeśli awansują do ćwierćfinału. - Fazy ćwierćfinałowej do tej pory w kalendarzu mistrzostw nie było i pojawia się po raz pierwszy na turnieju u nas. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to nasza reprezentacja zagra kolejno w Warszawie, we Wrocławiu, w Łodzi, Krakowie i podczas fazy finałowej w Katowicach. Kadra objedzie więc niemal cały kraj - tłumaczy Popko.

15 tys. kibiców

Kraków o sprowadzenie kadry narodowej walczył przez kilka miesięcy. W hali, która stanęła w Czyżynach, mecze siatkówki będzie mogło oglądać 15 tys. ludzi. Wcześniej stolica Małopolski miała zagwarantowane tylko goszczenie grupy, ale bez udziału Polaków.

Liczby hali