Sport.pl

Oknoplast nie zwalnia tempa. Był Inter i Borussia, teraz Olympique Lyon!

Oknoplast, podkrakowski producent okien podpisał dwuletnią umowę na sponsorowanie francuskiego Olympique Lyon.
Marka polskiej firmy będzie znajdowała się na strojach zespołu, Oknoplast będzie miał też prawo do wykorzystywania wizerunku zawodników. - Proszę zwrócić uwagę, że działania prowadzone na taką skalę czynią nas ambasadorem Polski na zachodzie, a dzięki temu mówi się nie tylko o firmie i jej produktach, ale także o kraju ich pochodzenia - podkreśla Mikołaj Placek, prezes zarządu Oknoplast.

Podkrakowska firma nie przestaje zadziwiać. W świat wielkiej piłki weszła ponad rok temu, gdy zdecydowała się wspierać Inter Mediolan. Kilka tygodni temu klub podpisała umowę z Borussią Dortmund, a teraz z Olympique Lyon, siedmiokrotnym mistrzem Francji, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w lidze.

- W naszym kraju jest wciąż niewiele przedsiębiorstw mających globalne aspiracje. Czas to zmienić i z tego po części wynika nasza strategia biznesowa. Żeby być postrzeganym w taki sposób, musimy utożsamiać się z najlepszymi. Współpraca z utytułowanymi klubami piłkarskimi daje nam taką możliwość - podkreśla Placek.

Kontrakt z Borussią podpisano na rok, przez ten czas firma może posługiwać się tytułem Partnera klubu. Umowa pozwala firmie również wykorzystywać wizerunki piłkarzy w swoich materiałach promocyjnych. Logotyp firmy będzie widoczny podczas meczów BVB na telebimach i videobandach oraz w strefie VIP. Dużą rolę w komunikacji z fanami odegrają tu social media.

Umowa z Olympique została podpisana w lipcu 2013 roku na dwa sezony ligowe. Przez czas jej obowiązywania les Olympiens będą grać w strojach z logotypem OKNOPLAST, a reklamy firmy pojawią się na bandach video podczas meczów. Firma posługuje się tytułem Major Sponsor Olympique Lyon, a tym samym dołączyła do elitarnego kręgu głównych sponsorów.

Więcej o:
Komentarze (9)
Oknoplast nie zwalnia tempa. Był Inter i Borussia, teraz Olympique Lyon!
Zaloguj się
 • arek199037

  Oceniono 24 razy 24

  no cóż, pięknie, że polska firma wspiera piłkę nożną. mogliby jeszcze wesprzeć mój AKS ;D

 • t-ownik132

  Oceniono 11 razy 9

  noooo wreszcie jakiś mocny przytup polskiej firmy!!

 • brauschwigz

  Oceniono 10 razy 8

  hehe śmieszą mnie niektóre komentarze. nie wiem od kiedy budowanie zespołu zależy od sponsora. polski sport też wspierają, ale to zbyt prestiżowa firma żeby inwestować w coś co jest spisane na straty;p no zastanówcie się mądrale.dlatego w polsce wspierają różne akcje sportowe i pomniejsze drużyny - dla misji społecznej

 • kemoki

  Oceniono 3 razy 3

  teraz pora na zmianę nazwy firmy na windowplast bo świat nie zna słowa okno ;)

 • tomek1000112

  Oceniono 7 razy 3

  polskie zespoły też wspieraja,ale mniej medialne;) tak trzymać!

 • pololonez

  Oceniono 2 razy 2

  Gratki dla ekip. Pewnie FC z borussi zadowolony !

 • poznan_lech530

  Oceniono 8 razy 0

  żabojadów nie lubię, ale w końcu piłka jednoczy narody. oknoplast w sumie nasza polska duma jakby nie patrzeć

 • wiechun67

  Oceniono 40 razy -8

  Nigdy nie kupię żadnego okna w tej firmie, skoro polski sport jest przez nich olewany. Niech kupują Włosi, Niemcy i Francuzi. Szkoda tej kasy, bo mogliby za nią zbudować całkiem fajny zespół w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX