Zdobywca małopolskiego Pucharu Polski nie zagra na szczeblu centralnym?! "Ostracyzm!"

Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nie zostanie dopuszczony do rozgrywek na szczeblu centralnym w sezonie 2013/14 - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. - To ostracyzm - nie przebiera w słowach Ryszard Niemiec, prezes MZPN.
Wszystko dlatego, że - według związkowej centrali - MZPN nie dotrzymał terminu zgłoszenia drużyny, która zakwalifikowała się do szczebla centralnego Pucharu Polski w sezonie 2013/14.

Według regulaminu rozgrywki na szczeblach wojewódzkich miały zostać zakończone do 30 czerwca i wyłonić 16 drużyn, po jednej z każdego województwa. Tyle że z powodu przedłużającej się zimy w Małopolsce trzeba było przekładać terminy. Finał regionalnego pucharu ma zostać rozegrany dopiero w środę. KS Tymbark ma zmierzyć się z Jałowcem Stryszowa.

- Zdaje się, że władze PZPN-u nie wiedzą, gdzie leży Małopolska. Wcześniej po prostu nie było dogodnych terminów na rozegranie meczów. Jaki problem, by potem do drabinki wstawić drużynę z Małopolski? Rozpoczyna się krwawa vendetta przeciwko MZPN. Wszystko dlatego, że zagłosowaliśmy przeciwko nowemu statutowi PZPN - komentuje Niemiec w rozmowie z portalem krakow.sport.pl.