Amerykański sen w wersji... skawińskiej. Dziewczyny z Piasta jadą do Amsterdamu

Zwycięstwem dziewcząt Piasta Skawina w kategorii U-10 zakończył się finałowy turniej "Szkółek Piłkarskich Nivea" w Warszawie. Wystartowało blisko 900 szkółek z całej Polski. W nagrodę podopieczne trenera Krzysztofa Durlika już za kilka dni pojadą na tygodniowy obóz szkoleniowy do Akademii Ajaxu Amsterdam.
- Na początku byłam zdenerwowana, a jak koleżanki strzelały, to po prostu odleciałam, jakbym była w kosmosie, czułam taką radość, taki dziwny ucisk, to było cudowne uczucie - nie kryła emocji przed kamerami TVP Maja Nowak, która występuje na lewej obronie.

Dziewczęta w Warszawie nie miały sobie równych, w każdym meczu wyraźnie górowały nad rywalkami, co zresztą odzwierciedlały wyniki (w fazie grupowej kolejno: 5:1, 3:0, 2:0, 6:2, w półfinale 4:0). Dopiero mecz finałowy, choć toczył się niemal cały czas na połowie rywala, nie przyniósł naszym dziewczętom zwycięstwa i o wszystkim decydować musiały rzuty karne. Choć początek należał do szkółki z Kędzierzyna-Koźla, w siódmej serii karnych Alina Czerniawska wybroniła strzał jednej z rywalek, a Klaudia Archamowicz trafiła tuż przy słupku, czym zapewniła drużynie wymarzone bilety do Amsterdamu.

Niespodziewany sukces i miła pani z urzędu

Co ciekawe, dziewczęta z Piasta miały tylko jeden dzień na złapanie oddechu po powrocie z Warszawy, bo już w niedzielę rano wzięły udział w turnieju z okazji Dnia Dziecka na obiektach AS Progres w Krakowie. Efekt? Wygrały wszystkie trzy mecze - kolejno z: Meritusem Brody, UKS Regulice i AS Progres. Przed wyjazdem do Amsterdamu drużyna zagra jeszcze w wojewódzkim finale Pucharu Tymbarku, czyli mistrzostwach Polski do lat 10.

Co ciekawe, drużyna istnieje dopiero od kilku miesięcy (pierwsze dziewczyny rozpoczęły treningi w październiku ubiegłego roku). Jak poinformowano nas w Piaście, sukces tak zaskoczył opiekunów drużyny, że w trybie pilnym musieli walczyć o paszporty tymczasowe dla czterech zawodniczek. - Na szczęście pani dyrektor Oddziału Paszportowego Urzędu Wojewódzkiego okazała się bardzo miłą osobą - mówią w klubie.

W składzie zwycięskiej drużyny były: Klaudia Archamowicz, Ola Chuchro, Alinka Czerniawska, Asia Dyrcz, Madzia Filipczyk, Ula Fugiel, Julka Godyń, Madzia Kapusta, Maja Nowak, Łucja Ormaniec, Julka Szymuś, Tamara Wójtowicz, Natalka Wróbel.

Materiał TVP: