Sport.pl

Słynny Evander Holyfield będzie walczył w... kopalni soli w Wieliczce?

PRZEGLĄD PRASY. Pojawił się pomysł, by na galę boksu w Wieliczce zaprosić słynnego Evandera Holyfielda.
Holyfield miałby być rywalem Krzysztofa Zimnocha. O planach organizacji walki w Wieliczce mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" promotor Tomasz Babiloński. Gala odbędzie się w październiku w kopalni soli, 125 metrów pod ziemią.

- Sprawdziliśmy to i wszystkie większe obiekty w podobnym okresie zostały już zarezerwowane. Organizacja walki Holyfielda w tak nietypowym miejscu sprawi, że o tym wydarzeniu usłyszy świat - twierdzi Babiloński.

Evander Holyfield to były mistrz świata w wadze ciężkiej i juniorciężkiej. Jego walka z Mikiem Tysonem w czerwcu 1997 r. przeszła do historii. W trzeciej rundzie rywal odgryzł mu kawałek ucha.

Komentarze (3)
Słynny Evander Holyfield będzie walczył w... kopalni soli w Wieliczce?
Zaloguj się
 • zarani

  Oceniono 3 razy 1

  Żenujące,

  Ci ludzie nie wiedzą kiedy dać sobie spokój ze sportem. Nie oszukają natury - są wiekowi jak na wyczynowych sportowców i ich chore ambicje w niczym tu nie pomogą.

  "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" .

  W ostatnich latach można było obejrzeć kilka walk bokserami +42 (oprócz Witalija Kliczki żaden chyba nie trenuje czynnie bez przerw) i efekty widać na ringach: brak szybkości, refleks już nie ten no i kondycja na poziomie amatora dorywczo ćwiczącego jakąś dyscyplinę sportu.

  Przez takie swoje występy pozostawią wśród wielu kibiców niesmak. Najlepszy przykład Roy Jones Jr - z jednego najwybitniejszych bokserów w historii dyscypliny na koniec kariery stał się niemalże kelnerem, z którym dają sobie radę bokserzy, którzy jeszcze niedawno zostaliby przez Roya zdeklasowani (patrz Głażewski).

  Inną sprawą jest dobór przeciwników dla naszych super zawodników - niby tacy wspaniali (Wawrzyk, Wach) a jak spotkają się z zawodnikiem z prawdziwego zdarzenia nie mają żadnych szans a wręcz się ośmieszają.

  Może i to dobry sposób żeby podtrzymywać ich samozachwyt nad swoimi umiejętnościami: dawni lub bardzo dawni mistrzowie praktycznie na emeryturze przyjeżdżają i przegrywają z naszymi championami a rekord walk wciąż imponujący. Tylko że nabijany na kelnerach i emerytach.

  A potem zimny prysznic: umiejętności, technika (Wawrzyk) na poziomie wczesnego amatora a nie zawodowego pięściarza.

  Jeszcze raz: Żenada

 • flexibleautomation

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego sto metrow pod ziemia?
  Niech walcza bez majtek gdzies wysoko nad ziemia. Najleiej na linie w centrum miasta miedzy wiezowcami.
  Beda mieli tylko po jednej rekawicy na swoim prywatnym wahadle.......ale bedzie mistrzostwo!!!!

 • lomas50

  0

  Szkoda ze Tyson odgryzl mu tylko jedno ucho .Ten niekoronowany mistrz swiata w biciu glowa faulowal Tysona a sedzia nie zwracal mu uwagi wiec Tyson zainteresowal sie jego uszami .Ciekawe jak nasz Zimnoch zapatruje sie na sprawe uszu Evandera H.bo ten na pewno potrafi jeszcze walnac z banki tak ze glowa Krzysia bedzie wieksza niz dwie mniejsze ,Niektorzy tez nie wiedza ze Evender zalega z placeniem alimentarza Ten Swiety czlowiek bardzo uwielbial scigac wszystko co sie rusza .Na spodenkach tez wypisuje rozne cytaty z Biblii .Swieci w niebie maja juz tego dosyc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX