Sport.pl

Krakowski bokser zmierzy się ze słynnym Davidem Hayem? "Z internetu się dowiedziałem..."

- Wiem tyle co pan - mówi Andrzej Wawrzyk, kiedy do niego dzwonimy. Niektóre media podały, że krakowianin otrzymał ofertę walki ze słynnym Davidem Hayem.
Jako pierwszy tę informację podał "Super Express", ale później pojawiła się też na dobrze poinformowanym portalu Ringpolska.pl. Wawrzyk miał być w gronie pięściarzy, którzy otrzymali ofertę od Haye'a. Walka miałaby odbyć się 29 czerwca w Manchesterze.

Zadzwoniliśmy do Wawrzyka. - Nie mogę nic na ten temat powiedzieć, bo nikt w tej sprawie do mnie nie dzwonił. Wiem tylko tyle co pan. W przyszłym tygodniu wracam do zajęć w Warszawie i może dopiero wtedy coś będzie wiadomo? - zastanawia się bokser w rozmowie z krakow.sport.pl.

Wawrzyk ma za sobą serię kontuzji. Pod koniec marca wrócił na ring po prawie 10-miesięcznej przerwie i pokonał na punkty Roberta Hawkinsa (pisaliśmy o tym TUTAJ).

- Czy czekam na telefon w sprawie Haye'a? Jeśli przyjdzie taka propozycja, fajnie będzie się z nią zapoznać. W tego typu ofertach podpunktów jest sporo, więc trzeba usiąść i podjąć decyzję na spokojnie. Na razie niczego nie widziałem, więc nie mogę się wypowiadać - tłumaczy 26-letni krakowianin.

Z bokserem klasy Haye'a jeszcze nie walczył. Anglik jest od niego siedem lat starszy, był m.in. mistrzem świata organizacji WBA w kat. ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w kat. junior ciężkiej. Ostatnią walkę stoczył w lipcu ubiegłego roku - pokonał wówczas przed czasem Derecka Chisorę. Wcześniej przegrał na punkty z Władimirem Kliczką.

Czy Wawrzyk miałby szanse z Haye'm?
Więcej o: