Sport.pl

Problemy z Tour de Pologne. Góralom zabrakło pieniędzy, zyskają Słowacy?

PRZEGLĄD PRASY. Nowy Targ nie zorganizuje etapu przyszłorocznego Tour de Pologne, bo miasto nie ma 250 tys. zł. W tej sytuacji wyścig najprawdopodobniej przejedzie przez słowacki Liptowski Mikulasz - podaje ?Gazeta Krakowska?.
Czesław Lang informacją o rezygnacji ze startu w Nowym Targu był bardzo zaskoczony. - Zrezygnowali? Dlaczego? [...] Skoro było za drogo, mogli usiąść z nami do negocjacji. Istnieje możliwość obniżenia ceny za start nawet o 100 tys. zł. Wówczas miasto mniej pokazywane jest jednak w telewizji - mówił dyrektor TdP dziennikarzowi "Gazety Krakowskiej".

Burmistrz Nowego Targu próbował jeszcze rozmawiać ze starostą o podzieleniu kosztów, ale niewiele wskórał i musiał zrezygnować z goszczenia etapu TdP. W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że Lang wróci do rozmów ze Słowakami. Jak zapewnia, w Liptowskim Mikulaszu pieniądze są gotowi wyłożyć w każdej chwili.

Przyszłoroczny wyścig rozpocznie się 27 lipca we Włoszech, a zakończy 3 sierpnia. Pierwszy raz najważniejsza polska impreza kolarska rozpocznie się poza granicami kraju, a teraz wiele wskazuje na to, że przejedzie przez trzy państwa.

Jednym z wygranych 70. TdP będzie też Kraków, do którego wyścig zawita na trzy dni. Kolarze pod Wawel zjadą od razu po dwóch włoskich etapach. Od kilku lat wyścig kończy się na krakowskich Błoniach. Trasa TdP na pewno nie ominie też Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.