Krakowianin Michał Kościuszko wygrał Rajd Niemiec w PWRC

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zwyciężyli w Rajdzie Niemiec w PWRC i zyskali 25 punktów w klasyfikacji końcowej mistrzostw Świata.
Załoga Lotos Dynamic Rally Team objęła prowadzenie na początku drugiego dnia rajdu i nie oddała go już do mety w Trewirze. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Benito Guerra (+2:00.5), a na trzecim uplasował się Marcos Ligato (+10:01.8). W klasyfikacji generalnej rajdu zwyciężył Sebastian Loeb przed Jari-Matti Latvalą (+2:00.1) i Mikko Hirvonenem (+2:31.4).

Zwyciężając w IX rundzie Mistrzostw Świata i VI w klasyfikacji PWRC Michał Kościuszko awansował z czwartego miejsca na pozycję wicelidera w końcowej klasyfikacji PWRC. Na koncie zgromadził 65 punktów. Przed dwoma ostatnimi startami w tym sezonie do pierwszego w stawce Benito Guerry traci 15 punktów. Na trzecim miejscu z 58 punktami znajduje się Valery Gorban.

- Bardzo się cieszę, że jesteśmy na mecie Rajdu Niemiec. To był dla nas fantastyczny weekend. Od początku do końca realizowaliśmy przyjętą taktykę. Po zaciętej walce objęliśmy prowadzenie na pierwszym oesie drugiego dnia i nie oddaliśmy go już do końca. Cały zespół wykonał świetną pracę, nasze auto spisywało się znakomicie. Nie mógłbym lepiej wymarzyć sobie tego startu. Zdobyliśmy 25 punktów i awansowaliśmy na 2. miejsce w PWRC - powiedział na mecie Michał Kościuszko.

W sezonie 2012 załoga Lotos Dynamic Rally Team ma jeszcze dwa starty na trasach Mistrzostw Świata - Rajd Hiszpanii i Rajd Włoch. We wrześniu Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak wystartują gościnnie w Rajdzie Polski, którego baza zlokalizowana jest w Mikołajkach.