Nawet Smok Wawelski kibicuje Agnieszce Radwańskiej

Polka zagra w czwartek w półfinale Wimbledonu. Z tej okazji Smok Wawelski został udekorowany piłkami tenisowymi, a na Facebooku miasto uruchomiło specjalną stronę, na której można wspierać krakowiankę.
Radwańska po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Wielkiego Szlema. W ćwierćfinale pokonała Rosjankę Marię Kirilenko. - Jesteśmy dumni z awansu Agnieszki i chcemy pokazać, ile osób w Krakowie jej kibicuje i życzy wygranej - mówi Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Krakowscy urzędnicy chcą podkreślić, że miasto wspiera urodzoną w nim zawodniczkę. Dlatego rzeźba Smoka Wawelskiego przy Bulwarze Czerwieńskim została udekorowana piłkami tenisowymi. Mieszkańcy mogą także przyłączyć się do prowadzonej na Facebooku akcji magistratu "Kraków trzyma kciuki za Agnieszkę".

Kraków trzyma kciuki za Radwańską, choć tenisista nie przedłużyła umowy reklamowej ze stolicą Małopolski. Przez kilka lat tenisistka grała z logo miasta na koszulce, ale kontrakt wygasł, a nowego nie podpisano. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, podkreślał, że miastu zależy na kontynuowaniu współpracy, ale Radwańscy stawiają zdecydowanie za wysokie wymagania finansowe.