Sport.pl

Wojciech Fibak: Agnieszka Radwańska ma dużą szansę na awans do finału Wimbledonu

PRZEGLĄD PRASY. Krakowianka pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju. Jeśli w czwartek pokona Andżelikę Kerber, to powtórzy sukces Jadwigi Jędrzejowskiej sprzed 75 lat.
Zdaniem Wojciecha Fibaka ma dużą szansę na to, by pokonać Niemkę. - Kerber to najsłabsza z półfinalistek. Ich mecz powinien być ciekawym i zaciętym widowiskiem, ale - moim zdaniem - ze zdecydowanym wskazaniem na Radwańską - przekonuje były tenisista, a obecnie ekspert na łamach "Dziennika Polskiego". - Zawsze wierzyłem, że Agnieszka zagra w półfinale Wielkiego Szlema. To była tylko kwestia czasu. W kobiecym tenisie już od dłuższego czasu nie ma wyraźnej dominacji i Polka świetnie to wykorzystuje. Wreszcie uwierzyła, że stać ją na grę o najwyższe cele.

Radwańska jeszcze nigdy nie grała w półfinale Wielkiego Szlema. - Czy to moje największe osiągnięcie? Ciężko mi porównać ten awans z różnymi turniejami, w jakich wygrywałam. Było już kilka sukcesów, z których byłam dumna i które zapamiętam na długo, choć nie były to Wielkie Szlemy - mówi tenisista.

O finał Wimbledonu Radwańska zagra ze swoją koleżanką. - Znamy się dobrze i prywatnie, i z kortu. Grałyśmy kilka razy. Były to zawsze zacięte, trzysetowe mecze. Przegrałam z Kerber w ubiegłym roku w Nowym Jorku, ale potem zrewanżowałam się w Tokio. Nie zmierzyłyśmy się jednak jeszcze na trawie. To będzie kolejne wyzwanie. Andżelika zrobiła ostatnio wielki postęp, jest regularna, dobrze się rusza, uderza mocno. Trzeba być cierpliwym, jeśli chce się z nią wygrać - przekonuje Radwańska.

Więcej o: