SEBO Squash&Art Festival. Gwiazdy światowego squasha na szklanym korcie w centrum Krakowa

Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Squasha finał Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się na szklanym korcie na świeżym powietrzu. Kort zostanie ustawiony w centrum Krakowa na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.
W finałach, które odbędą się od 5 -7 lipca wezmą udział gwiazdy światowego formatu: aktualny nr 1 światowego squasha mężczyzn James Willstrop, wicemistrz świata i mistrz Europy Gregory Gaultier, mistrzyni świata i Europy Vanessa Atkinson i kilkunastu innych utytułowanych zawodników, w tym cała czołówka z Polski. Organizatorem mistrzostw jest krakowski klub Squash4You pod patronatem Polskiej Federacji Squasha.

W tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Squasha, czyli Drużynowych Mistrzostwach Polski wystartowała rekordowa liczba drużyn: 55 męskich i osiem damskich. W porównaniu z 2011 rokiem to wzrost o blisko proc., co pokazuje, że ta dyscyplina w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem.

W tym roku po raz pierwszy startujące drużyny sięgnęły po wsparcie zawodników z najwyższej półki (w każdej polskiej drużynie może zagrać jeden zawodnik zza granicy). W drużynie krakowskiej zagrają mistrzowie świata: Willstrop i Atkinson, drużynę z Poznania zasili Gregory Gaultier, a Egipcjanin Mohamaed El Shoraby zagra w gliwickiej drużynie SquashMania. Na liście startowej jest także sześciokrotna mistrzyni Polski Dominika Witkowska oraz aktualna mistrzyni Czech i brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy Lucie Fialova.

W finałowym turnieju w Krakowie o zwycięstwo walczyć będzie 16 najlepszych drużyn męskich i 8 damskich, które przyjadą z całej Polski. Rozgrywki będą się odbywały w klubie Squash4You przy ulicy Nad Strugą 7 w Krakowie, a najważniejsze mecze dnia i oraz walki finałowe na szklanym korcie w centrum miasta.

Organizatorzy wypożyczają ten sam kort, na którym zostały rozegrane mistrzostwa świata w 2010 roku. Rozgrywanie mistrzostw na szklanym korcie ma swoje światowe tradycje - taki kort jest ustawiany w spektakularnych lokalizacjach np. na tle egipskich piramid lub na Grand Central Station w Nowym Jorku.