Kraków nowej umowy z Radwańskimi na razie nie podpisze

W poniedziałek okazało się, że miasto nadal będzie promować rajdowiec Michał Kościuszko. Nie wiadomo jednak czy logotyp Krakowa będą nosiły na koszulkach Agnieszka i Urszula Radwańskie. - Kwota, której zażądał ich menedżer przekracza nasze możliwości - mówi prezydent Jacek Majchrowski.
Kościuszko będzie współpracował z miastem trzeci rok z rzędu. Przedłużył umowę, za którą nie dostanie nawet złotówki, bo zgodził się promować Kraków za darmo. - Postawa, jaką zaprezentował Michał jest wspaniała - komplementował kierowcę Majchrowski.

Prezydent ubolewał natomiast, że nie jest w stanie dogadać się z siostrami Radwańskimi, które w przeszłości, podobnie jak Kościuszko, były ambasadorkami Krakowa. - Rozmowy z ich menedżerem nie układają się po naszej myśli. Kwota, jaką zażądał zdecydowanie przekracza możliwości miasta. Z jednej strony rozumiem, że Agnieszka na stroju może umieścić tylko dwa logo i chce z tego osiągnąć znaczące korzyści. Z drugiej jednak, jeśli ktoś kocha Kraków, powinien podchodzić do tego inaczej - komentował Majchrowski.

Póki co nie zapowiada się także, by miasto porozumiało się z Radwańskimi w sprawie budowy bazy treningowej w Krakowie. Trzecia w rankingu zawodniczka chce w stolicy Małopolski wybudować korty tenisowe, bo gdy przyjeżdża do domu, nie ma gdzie trenować. W ośrodku miałaby działać także akademia tenisowa. - Zaproponowaliśmy cztery lokalizacje: przy ul. Królowej Jadwigi, ul. Kolnej i na terenach klubów sportowych Nadwiślan oraz Wawel. Żadne z tych miejsc nie przypadło jednak Radwańskim do gustu - mówi prezydent.- Możemy rozmawiać dalej, ale nie jesteśmy w stanie zaoferować innych gruntów.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »