Wisła Kraków zagra z Juventusem Turyn w ramach młodzieżowego... Euro 2012

Juventus, Inter Mediolan, Wisła Kraków, Legia Warszawa, uroczyste losowanie grup, trofeum dla zwycięzców - to nie europejskie puchary, ale młodzieżowy turniej piłkarski, który od 6 do 7 czerwca odbędzie się w Krakowie.
Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy pod Wawelem odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Zorganizują go miasto oraz Akademia Piłkarska 21 (prowadzona przez Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego). Patronat nad wydarzeniem objął Jerzy Miller, wojewoda małopolski i Anna Boczar-Trzeciak, konsul honorowy Republiki Włoch w Krakowie.

W zawodach wystartuje sześć drużyn polskich i sześć zagranicznych (rocznik 2001 i młodsze). Z naszego kraju oprócz Akademii Piłkarskiej 21, w zawodach zagrają także młodzi piłkarze Wisły, Legii, Jagiellonii Białystok, Arki Gdynia i Ruchu Chorzów, które będą rywalizować z Juventusem, Interem, angielskim Evertonem, holenderskimi Heerenveen oraz Willem II Tilburg, a także najprawdopodobniej czeską Spartą Praga.

6 czerwca, na boisku J&J Sport Center w Skotnikach drużyny zmierzą się w rozgrywkach grupowych. W każdej zagra po sześć zespołów, do dalszej fazy awansuje osiem (po cztery z każdej). Dzień później, na boisku KS-u Nadwiślan, odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał. O przynależności do grup zadecyduje losowanie. - Chcemy, żeby wszystko odbyło się uroczyście, dlatego losowanie przeprowadzimy w hotelu Novotel, dzień przed rozpoczęciem turnieju - zapowiada Marek Konieczny, współzałożyciel Akademii.

Na uczestników zawodów czeka wiele atrakcji, jak choćby udział w oficjalnych treningach Włochów i Holendrów, czy zwiedzanie miasta.

Wszystkie zespoły otrzymają takie same nagrody. Wyjątkiem będzie zwycięska drużyna, której zostanie wręczony puchar. - Nie chodzi o to, kto jakie zajmie miejsce. Liczy się udział - mówi Konieczny.

Oprócz turnieju, organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje. Wśród nich będzie mecz gwiazd krakowskich klubów z trenerami drużyn biorących udział w turnieju, a także dodatkowe imprezy związane z Juventus Soccer Schools, szkółką piłkarską Juventusu Turyn. Akademia Piłkarska 21 nawiązała niedawno współpracę z Włochami.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »