Sport.pl

Agnieszka Radwańska: Najpierw zbuduję korty, potem poszukam męża

Najlepsza polska tenisistka chce wybudować w Krakowie korty, by podczas przerw w turniejach mogła trenować w stolicy Małopolski. - W Krakowie nie ma ani jednego kortu z nawierzchnią typu hard, na której rozgrywa się 90 procent turniejów. To utrudnia mi życie - mówi zawodniczka w rozmowie z dziennikiem ?Polska. The Times?.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Radwańska kwestie inwestycji w swoim rodzinnym mieście omawiała w piątek na spotkaniu z Joanna Muchą, minister sportu. - Chcemy wybudować w mieście korty, ale wciąż nie mamy gdzie. Ludzie nie rozumieją, że do Krakowa wracam, by trenować i przygotowywać się do kolejnych turniejów. Nie przyjeżdżam tu na wakacje. Dlatego chcemy z rodziną wybudować korty twarde, takie na których rozgrywa się większość turniejów. Liczymy na pomoc pani minister - podkreśla tenisistka .

Radwańska przyznaje, że po zwycięstwie w Miami [nad Marią Szarapową - przyp. red.] media coraz częściej interesują się jej osobą. - Otrzymuję mnóstwo zaproszeń do telewizji. Nie mogę ich wszystkich przyjmować, bo nie miałabym czasu na treningi. Na szczęście paparazzi nie gonią za mną po Krakowie i nie muszę łamać przepisów drogowych, żeby przed nimi uciekać - śmieje się Radwańska.

Tenisistka zdradza także plany przyszłość - Czasem przychodzą myśli o zakończeniu kariery, choć przede mną jeszcze kilka lat grania. Czy rozważam zamążpójście? Jeśli ktoś się znajdzie, to czemu nie. Ale, czy jest już kandydat - nie zdradzę.

Rodzina Radwańskich myśli o wybudowaniu kortów pod Wawelem do kilku lat. Władze Krakowa zaproponowały im nieodpłatne przekazanie gruntów pod inwestycję, ale Robert Radwański, ojciec i trener tenisistki nie zgodził się na żadną z trzech proponowanych lokalizacji.Więcej o:
Komentarze (15)
Agnieszka Radwańska: Najpierw zbuduję korty, potem poszukam męża
Zaloguj się
 • rg1984

  Oceniono 23 razy 17

  Aga i tak tego nie przeczytasz. Jesteś wspaniałą, piękna,uroczą, ciepłą kobietą, która nie będzie musiała szukać męża zbyt długo... Sam bym sie chetnie z Tobą umówił, ale... szanse...żadne:-(...:-))) Kibicuję Tobie w życiu i w karierze...Wszystkiego Najlepszego Darling:-)

 • marcinos_krk

  Oceniono 17 razy 9

  Aga jest świetna, trzymam kciuki żeby grała chociaż do 30tki :) mam nadzieję że znajdzie sobie dobrego faceta, to byłoby coś gdyby powstały korty na takim poziomie żeby można kiedyś w tym mieście zorganizować turniej rankingowy, kiedyś chyba miały to być tereny Korony w parku na Podgórzu, to byłby cza

 • casdecu

  Oceniono 10 razy 8

  A czy to nie jest przypadkiem autoryzowana resumacja ostatnich wywiadów/konferencji prasowych Agnieszki? Jakoś wszystkie pytania brzmią znajomo.

 • qron

  Oceniono 26 razy 4

  niech tata porozmawia z biskupem, on wie jak dobry teren czy nieruchomość za 1% wartości "kupić"

 • danieldominiak

  Oceniono 24 razy 4

  Papa Radwański kapliczkę pewnie by budował, mam nadzieję jednak, że Aga w politykę nie będzie się mieszać.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 19 razy 3

  Po co kobiecie mąż? Najwyższa niezależność to życie bez dzieci, bez małżeństwa, bez związków, bez seksu. Takie życie wcale nie musi być ubogie - wystarczy cenić inne sprawy. Oczywiście ludzie mają do tego różne predyspozycje, ale gorąco zachęcam do pamięci o tym, że małżeństwo i wchodzenie w związki NIE SĄ OBOWIĄZKOWE.

 • maksimum

  Oceniono 2 razy 0

  Zadyme robia z tym kortem.Miasto proponowalo tatusiowi teren za darmo,to mu nie pasowal.
  Wyglada na to ze to Krakow i pani minister maja milionerce Radwanskiej kort zbudowac z publicznych pieniedzy.

 • bogus1200

  Oceniono 20 razy 0

  rysi0 Jesteś żałosny/a

 • jan.bar

  Oceniono 19 razy -1

  większość sportowców na jej miejscu olałaby Kraków i przeprowadziła się do Warszawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX