Poseł Ruchu Palikota o Agnieszce Radwańskiej: Jest śmieszna [WIDEO]

Czwarta zawodniczka świata niedawno wygrała turniej WTA w Miami. W finale pokonała Marię Szarapową. Od tego czasu więcej, niż o tenisowych osiągnięciach, mówi się o wyznawanej przez nią religii i poglądach politycznych.
We wtorek Radwańska wzięła udział w uroczystościach w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. By nikt jej nie rozpoznał. okryła się jednak czarnym szalem. - Nie chcemy wzbudzać sensacji - tłumaczył jej ojciec Robert Radwański.

Teraz do sposobu, w jaki manifestuje swoją wiarę odniósł się Roman Kotliński, poseł Ruchu Palikota i redaktor naczelny "Faktów i Mitów". - Radwańska jest śmieszna w swym powierzchownym katolicyzmie i ustawianiu piłek tenisowych w imię "Jezus". Pani Radwańska jest świadoma w tenisie, ale nie w swojej wierze. Każdy inteligentny człowiek, który poznałby prawdę o Kościele, przestałby w niego wierzyć. Gdybym ją przepytał z dogmatów wiary, to na pewno nie zna żadnego. Podobnie jak nie zna zapewne żadnej encykliki Jana Pawła II. Myślę, że ona jak wielu Polaków, niewiele rozumie z katolicyzmu - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl.

Kotliński miał na myśli zaangażowanie tenisistki w akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Radwańska - razem z m.in. Markiem Citko i Przemysławem Babiarzem - została jedną z twarzy kampanii. W promującym ją filmiku mówiła do widzów: "Nie wstydźcie się wierzyć". Pozowała też przy ułożonym z piłek tenisowych napisie "Jezus" i zachęcała do noszenia propagujących akcję breloków.