W Brzesku szykują się na skok do I ligi. Firma Can-Pack da Okocimskiemu więcej. 300 proc.?

W podkrakowskiej miejscowości trwają rozmowy ze sponsorami oraz przygotowania do wielkiej fety podczas koncertu Dody. Dopiero zaczęła się runda wiosenna, ale działacze Okocimskiego są już pewni, że zespół zagra na zapleczu ekstraklasy.
Okocimski w grupie wschodniej II ligi w tym sezonie jeszcze nie przegrał i po 19 meczach jest liderem z ośmioma punktami przewagi nad drugim Stomilem Olsztyn i 16 nad trzecią Puszczą Niepołomice (do I ligi wejdą dwa zespoły). Do święta z okazji awansu działacze przygotowują się już od zakończenia rundy jesiennej. 19 maja po ostatnim meczu w tym sezonie na stadionie w Brzesku zaśpiewa Doda.

Niedawno klub opublikował ceny biletów na koncert. Za wejście na trybunę zadaszoną i dodatkowy poczęstunek będzie trzeba zapłacić 100 zł. Wykupienie miejsca blisko sceny kosztuje 70 zł, a pozostałe bilety są w cenie 25 zł. Sprzedaż rusza 1 kwietnia.

Czesław Kwaśniak, prezes klubu, zapewnia, że w I lidze nie będzie problemów z dopięciem budżetu. Większe pieniądze ma wyłożyć firma Can-Pack produkująca m.in. opakowania metalowe zainwestuje. Jak dużo? - O kwotach mówić nie mogę, ale Can-Pack będzie dawać 300 proc. więcej niż do tej pory. Jestem w szoku - opowiada Kwaśniak, który jest też pracownikiem Can-Packu.

Tyle że co innego mówi Jerzy Sarna, wiceprezes firmy. - Czy to prawda że damy 300 proc. więcej? Nie. O szczegółach mówił nie będę, bo nigdy nie ujawniamy kwot. Ale większe pieniądze dla Okocimskiego to konsekwencja tego, że drużyna osiąga coraz lepsze wyniki, przez co zwiększa się jej wartość marketingowa - mówi Sarna.

Prezes Kwaśniak: - Rozmawiamy jeszcze z Carlsbersgiem i jeśli rozmowy zakończą się powodzeniem, to już będziemy mieli wspaniały budżet na I ligę. I wtedy nawet pomoc miasta nie będzie potrzebna.

Tymczasem Okocimski może być nawet piątym małopolskim pierwszoligowcem. Stanie się tak, jeśli Termalica Bruk-Bet Nieciecza nie awansuje do ekstraklasy (zajmuje drugie miejsce), a Cracovia z niej spadnie (jest ostatnia). Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej występują również Sandecja (11. miejsce) i Kolejarz Stróże (5. miejsce). Nie można też wykluczyć, że do walki o awans do I ligi włączy się Puszcza.