Sport.pl

Nowy bieg w Krakowie. Dla pracowników firm i na protezę dla Justyny

16 września odbędzie się pierwsza edycja biegu Krakow Business Run, który ma promować zdrowy styl życia i integrować krakowskie środowisko biznesowe.
Do biegu będą mogły przystąpić małopolskie firmy, które zgłoszą pięcioosobowe sztafety. Trasa będzie liczyć 20 kilometrów i zostanie podzielona na pięć okrążeń wokół Plant. Start i meta stanie przy placu Szczepańskim. - To wydarzenie, które wpisuje się w cykl imprez sportowych promujących bieganie w Krakowie. Ma kilka celów: po pierwsze umożliwi integrację środowiska biznesowego - firm i korporacji, po drugie ma pokazać jak ważną rolę w Krakowie pełni biznes i promować krakowskie firmy wśród mieszkańców, po trzecie ma cel charytatywny - przekonuje Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji.

Bieg ma też cel charytatywny. Ma pomóc Justynie Topa, podopiecznej fundacji "Poza Horyzont". - Justyna pochodzi z Brzezowej koło Dobczyc, jej choroba trwa od dzieciństwa i spowodowała amputację nogi w okolicy uda. Jedynie dobra proteza może pozwolić Justynie normalnie żyć - przekonuje Jan Mela z fundacji.