Sport.pl

W D±browie Tarnowskiej działa hala sportowa im. Agaty Mróz. Będzie memoriał?

kabe
11.02.2012 , aktualizacja: 10.02.2012 16:11
A A A
Agata Mróz

Agata Mróz (Fot. maciej smiarowski / agencja przeglad sportowy)

Obiekt jest czynny od niecałych trzech miesięcy, a organizatorzy już planuj±, by w wakacje zorganizować memoriał imienia siatkarki. Pomysł upamiętnienia Agaty Mróz zrodził się... nieco przez przypadek.
- Chcieli¶my znaleĽć idola, sportowca, który u¶wietniłby halę swoim nazwiskiem. Urz±dzili¶my burzę mózgów i przypomniało nam się, że w D±browie Tarnowskiej urodziła się wła¶nie Agata. Stało się tak, co prawda, przez przypadek, bowiem szpital w Tarnowie nie mógł akurat przyjmować porodów i jej matkę skierowano wła¶nie tutaj. Urzekł nas heroizm zawodniczki i jej liczne sukcesy - opowiada Marcin Stefańczyk, kierownik referatu inwestycji, który nadzorował budowę hali.

Przy wej¶ciu do hali wisz± zdjęcia siatkarki przekazane przez jej rodziców. - Jest też gablota z koszulk± Agaty, w której występowała na Mistrzostwach Europy. To także podarunek od rodziców siatkarki. Koszulka jest dobrze wyeksponowana, tak, by każdy, kto wchodzi do hali od razu j± zobaczył - zdradza Stefańczyk.

Hala działa od grudnia i zd±żyła już go¶cić kilka imprez. 7 grudnia w meczu otwarcia zmierzyły się drużyny KPSK Stal Mielec i Armatura Eliteski AZS UE Kraków.

Organizatorzy chc±, by rozgrywać w niej memoriał imienia siatkarki, na wzór tego, który jest organizowany w katowickim Spodku (w tym roku odbędzie się czwarta edycja - przyp. red.). - Wstępnie planujemy, by impreza odbyła się w wakacje lub we wrze¶niu. Teraz szukamy sponsorów i opracowujemy strategię marketingow±, nie tylko dla hali, ale dla całego kompleksu, w skład którego wchodzi jeszcze pływalnia, boiska orlikowe i hotel - opowiada Stefańczyk.

Inwestycja pochłonęła osiem milionów złotych. Połowę kosztów hali pokryła gmina, resztę przyznał z funduszy unijnych Zarz±d Województwa Małopolskiego. Obiekt może pomie¶cić 1500 widzów, ma rozsuwane trybuny.

Agata Mróz dwukrotnie zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. Była także mistrzyni± Polski z BKS Bielsko-Biała i mistrzyni± Hiszpanii z Gruppo Murcia 2002. Siatkarka chorowała na białaczkę i w 2007 z powodu złego stanu zdrowia przerwała karierę sportow±. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wyniku wstrz±su septycznego, dwa tygodnie po zabiegu przeszczepienia szpiku kostnego.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • kaja.gmb

    Oceniono 2 razy 2

    To bardzo ciekawy pomysł, dobrze, że w okolicach Tarnowa taka idea powstała. Agata wła¶nie w Tarnowie, w siatkarskim klubie I Liceum Ogólnokształc±cego uczyła się grać i to wła¶nie tutaj zaczęła się jej fantastyczna kariera. Zreszt± klub Jedynka dalej produkuje szalenie utalentowane zawodniczki. Jak np. Ewelinę Tobiasz, która gra już w juniorskiej kadrze narodowej. A wszystko dzięki Pani Alfredzie Bujoczek, trenerce klubu, która także Agatę Mróz uczyła siatkówki...
    ciezki-jak-z-waty.blog.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX