I liga piłkarska zawita do Tarnowa zamiast Brzeska?

Okocimski Brzesko jest na najlepszej drodze do awansu do I ligi, ale pojawia się obawa, że na zapleczu ekstraklasy nie będzie mógł występować na własnym stadionie. A przynajmniej przez jakiś czas. Pisze o tym ?Gazeta Krakowska?.
Drużyna z Brzeska po rundzie jesiennej przewodzi tabeli drugiej ligi grupy wschodniej i tylko najczarniejszy scenariusz mógłby zabrać jej awans. Wywalczą go dwie drużyny, a Okocimski ma aż piętnaście punktów przewagi nad trzecim Motorem Lublin.

Jednak wygląda na to, że działacze nieco za późno zaczęli myśleć o występach w wyższej klasie rozgrywkowej. Ich stadion nie spełniła wymogów licencyjnych i wymaga remontu. Niby powstaje projekt trybuny na 500 osób, ale... - Postępowania przetargowe trochę trwa, a do tego trzeba dodać czas na same roboty. Jeżeli stadion nie będzie spełniał wymogów, pod znakiem zapytania pozostanie możliwość gry na nim - informuje Czesław Kwaśniak, prezes Okocimskiego Brzesko, w rozmowie z "GK".

Dlatego jeśli Okocimski awansuje, to być może będzie musiał przenieść się na kilka meczów na stadion miejski w Tarnowie. Niedługo mają rozpocząć się rozmowy w tej sprawie.