Urszula Radwańska rozpoczyna 2012 rok pod okiem chorwackiego trenera [FOTO]

Młodsza z sióstr Radwańskich zatrudniła w roli trenera Chorwata Borna Bikicia i udanie wystartowała w kwalifikacjach turnieju Apia International w Sydney (pula nagród 637 tys. dolarów).
Bikić, który w przeszłości współpracował m.in. z Jeleną Dokić, był obecny na trybunach. Radwańska do tej pory nie podawała oficjalnie, że korzysta z usług Chorwata. Jednak według informacji portalu krakow.sport.pl współpracuje z nim od powrotu z wakacji na Jamajce w połowie listopada. Bikić był w Krakowie na treningach przed wyjazdem sióstr na Antypody.

Radwańska pod jego okiem łatwo pokonała Sally Peers, reprezentantkę gospodarzy (6:2, 6:2). Australijka zajmuje 248. miejsce w rankingu WTA. Polka jest 143 pozycje wyżej i była faworytką. Peers w kwalifikacjach wystąpiła dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów. Mecz odbywał się przy dość silnym wietrze.

Radwańska rozpoczęła spotkanie nie najlepiej (przegrała wymianę przy własnym serwisie), ale w następnym przełamała rywalkę. Żadna z tenisistek nie była w stanie wygrać swojego serwisu aż do piątej partii, z której zwycięsko wyszła Polka. Od tego momentu Radwańska pewnie wygrała wszystkie gemy w secie.

Przed drugą partią rywalka poprosiła o konsultacje z trenerką. Mogło się wydawać że przyniosło to pozytywny skutek, bo wygrała pierwszego gema. Urszula jednak zmobilizowała się i nie dała jej szans - wygrała 6:2, 6:2.

Kolejną rywalką młodszej z sióstr Radwańskich będzie zajmująca 54. miejsce w rankingu Czeszka Iveta Benesova.