Sport.pl

Urszula Radwańska pokonała Agnieszkę w rodzinnym benefisie

To była pierwsza tego typu impreza. Na korcie spotkała się prawie cała rodzina Radwańskich, a prawdziwą gwiazdą był... dziadek Władysław.
Benefis Rodziny Radwańskich odbył się w hali krakowskiego AWF-u. Zaczęło się od meczu miksta. Po jednej stronie siatki stanęli Robert Radwański i młodsza córka Urszula, a po drugiej obok najlepszej polskiej tenisistki biegał dziadek Władysław. I jego zagrania wzbudzały największą wrzawę. - Jestem jak wino. Im starszy, tym lepszy - śmiał się pan Władysław, a na jego wyczyny patrzył m.in. Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa musiał jednak wyjść przed końcem i nie widział meczu Agnieszki z Urszulą, który był gwoździem programu. Z powodu braku czasu rozegrano tylko jednego seta i tie-break. "Która jest lepsza? Agnieszka, bo jak patrzę na Ulę, to po prostu rozpacz" - śmiał się do mikrofonu dziadek Władysław, a spiker podłapał temat i krzyknął: "no to rozpacz serwuje!". Innym razem nie omieszkał wspomnieć, że "Ula boi się pająków".

Ale młodsza z sióstr przyjęła uszczypliwości ze śmiechem i pokonała starszą. - Czy grałyśmy na poważnie? Pokazowego meczu nie da się zagrać na 100 proc., ale chciałyśmy pokazać jak najlepszy tenis - tłumaczy Urszula Radwańska.

- I jesteśmy zadowolone, bo wszystko udało się tak, jak planowałyśmy. Biorąc pod uwagę to, że każdy uczestnik był w innym wieku, to poziom gry można uznać za równy. Jedynie przeciwko dziadkowi grałyśmy naprawdę na serio - śmieje się Agnieszka.

Tuż po meczu siostry zostały otoczone przez łowców autografów. Wcześniej posłały kilkanaście piłek w kierunku widowni. - Czy będą kolejne tego typu imprezy? Nie wszystko zależy od nas, ale też m.in. od sponsorów. My jesteśmy otwarte - mówi ósma tenisistka świata.

Więcej o:
Komentarze (2)
Urszula Radwańska pokonała Agnieszkę w rodzinnym benefisie
Zaloguj się
 • asasello_krakow

  0

  @bukaj22, to po co widziałeś....żeby smęcić na forum? trzeba było pójść do kina.

  BTW. "Benefis – spektakl, koncert, pokaz lub podobna uroczystość wydana DLA konkretnej osoby, zespołu lub instytucji dla uczczenia dorobku jej działalności. \\"

 • bukaj22

  0

  Widziałem ten Benefis i mam jedno zasadnicze pytanie? Dla kogo on był? Dla kibiców? Jak dla mnie to było spotkanie rodzinne przed kamerą a jeszcze Agnieszka opowiadająca z jaka , to nie gra gorączką to już w ogóle nie kapuje tego. Jesteś chora leż w łóżku. W ogóle lepszy był by taki turniej dla młodzieży od rana no , ale może się nie znam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX